Turniej półfinałowy strefy B w futsalu kobiet zainaugurował nowy sezon Akademickich Mistrzostw Polski. W Grodzie Kraka stawiły się aż 22 uczelnie z południowej Polski, które przez trzy dni walczyły o awans do turnieju finałowego.

Rywalizacja toczyła się w halach sportowych – Akademii Wychowania Fizycznego, Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, czyli gospodarza zawodów. Łącznie na parkiet wybiegło ponad 300 zawodniczek, które rozegrały 59 meczów. Futsalistki zachwyciły kibiców, strzelając w turnieju łącznie aż 306 bramek. Bilety do Poznania, gdzie w dniach 20-23 lutego odbędzie się turniej finałowy, uzyskało osiem drużyn. Mało gościnne dla rywalek okazały się studentki UEK, które niczym maszyna, sprawnie rozprawiały się z kolejnymi przeciwniczkami. Gospodynie wygrały wszystkie mecze, a w trzech ostatnich nawet nie dały sobie wbić jednej bramki. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej z Lublina, a trzeci był zespół Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Tarnowie.

Na zakończenie turnieju wręczono wyróżnienia dla zawodniczek, które zabłysnęły wysoką formą podczas trzydniowych zmagań w Krakowie. Najlepszą zawodniczką tegorocznego Półfinału B została reprezentantka zwycięskiego zespołu Wiktoria Pietrzyk. Najlepszą bramkarką turnieju wybrano zawodniczkę PWSZ Wałbrzych Jagodę Sapor. Wyróżnienie dla królowej strzelczyń otrzymała Agnieszka Derus z PWSZ Tarnów.

Futsalistki z południowej Polski swoimi umiejętnościami i skutecznością podsyciły apetyty sympatyków tej dyscypliny przed turniejem finałowym. Wierzymy, że to właśnie z turnieju w Krakowie wyłonił się przyszły akademicki mistrz Polski!

Klasyfikacja końcowa:
1. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
4. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
5. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
6. Politechnika Śląska w Gliwicach
7. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
8. Politechnika Wrocławska
9. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
10. Politechnika Opolska
11. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
11. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
13. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
13. Uniwersytet Wrocławski
15. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
15. Uniwersytet Śląski w Katowicach
15. Uniwersytet Rzeszowski
18. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
19 – 22. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
19 – 22. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
19 – 22. Politechnika Lubelska
19 – 22. Politechnika Rzeszowska

Tekst: Daniel Bukalski

Zdjęcia: Piotr Malec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj