Ostatniego dnia zmagań lekkoatletów na Mistrzostwach Europy w Monachium szczególnie liczyliśmy na świetny występ Pii Skrzyszowskiej i nie zawiedliśmy się. Zawodniczka AZS AWF Warszawa w znakomitym stylu zdobyła złoty medal w biegu na 100 m przez płotki!

W niedzielny wieczór Polka najpierw wygrała swój bieg półfinałowy z wynikiem 12,66 s i pewnie awansowała do finału. Spośród finalistek legitymowała się drugim rezultatem w tym sezonie i wiadomo było, że powalczy o miejsce na podium. Pia Skrzyszowska nie zawiodła pokładanych w niej nadziei i została mistrzynią Europy! Zwyciężczyni osiągnęła rezultat 12,53 s, zaledwie o 0,02 s gorszy od tegorocznego rekordu życiowego, będącego jednocześnie rekordem Europy i Polski do lat 23.

Dziesiąte miejsce w rywalizacji płotkarek zajęła Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków), a jedenaste Klaudia Wojtunik (AZS Łódź).