Paweł Sendyk znów blisko medalu! [WIDEO]

0
1995

Paweł Sendyk uplasował się tuż za podium w finale 50 m stylem dowolnym w ostatnim dniu rywalizacji na pływalni Piscina Scandone.

Polak uzyskał rezultat 22,42 s, a do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie 0,03 s. Jak przyznał po wyścigu finałowym – Popłynąłem wolniej niż w półfinale, chociaż wydawało mi się, że wyścig wyszedł mi lepiej. Myślę jednak, że to był niezły start– skomentował swój występ w finale.

Wcześniej w finale 50 m stylem motylkowym student Univeristy of California także zajął czwarte miejsce – Może się wydawać, że dwa czwarte miejsca są pechowe, ale dla mnie to były udane zawody – podsumował start w Neapolu. W przyszłym sezonie Sendyk będzie przygotowywał się przede wszystkim do rywalizacji na 50 m i 100 m stylem dowolnym. Cel – kwalifikacja olimpijska do Tokio.

W finale 50 m stylem klasycznym ósme miejsce zajęła Dominika Sztandera.

Polscy pływacy zakończyli zmagania w Neapolu z jednym medalem – brązem Filipa Zaborowskiego na 800 m stylem dowolnym. Czterokrotnie kończyli finały na miejscach tuż za podium – oprócz Sendyka czwarte lokaty zajmowali Agata Naskręt na 50 m stylem grzbietowym i Michał Poprawa na 200 m stylem motylkowym. Poprawa był także szósty na 100 m stylem motylkowym. W sztafetach 4×100 m stylem dowolnym szóste miejsce zajęli mężczyźni, a siódme kobiety. Na siódmym miejscu rywalizację na 1500 m ukończyła Paulina Piechota.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.