Paulina Guba z kwalifikacją olimpijską do Tokio

0
2176

Za Malwiną Kopron i Pauliną Gubą kolejne występy w drodze do lekkoatletycznych mistrzostw świata. Obie zawodniczki AZS UMCS Lublin w miniony weekend stanęły na podium. Jednak co najważniejsze, Guba wywalczyła kwalifikację olimpijską.

Kulomiotka AZS UMCS Lublin w niedzielę wzięła udział w drugiej edycji plenerowego mityngu „Gwiazdy na warszawskich fontannach”. Impreza zgromadziła na starcie najlepszych kulomiotów, kulomiotki oraz skoczków o tyczce. Świetnie spisała się aktualna mistrzyni Europy w pchnięciu kulą ‒ Paulina Guba, która zwyciężyła z wynikiem 18.65 metra. Zwycięstwo nie było zagrożone ani przez chwilę, bo już od pierwszej kolejki wyraźnie górowała nad rywalkami. W ostatniej próbie Guba uzyskała najlepszy wynik w konkursie, będący także jej najlepszym tegorocznym wynikiem – 18,65 m. Tym samym zawodniczka AZS UMCS Lublin okrasiła zwycięstwo uzyskaniem kwalifikacji olimpijskiej do Tokio. W zmaganiach panów także wziął udział reprezentant akademików z Lublina Szymon Mazur, który z rezultatem 17,94 metra zajął dziesiąte miejsce. Rywalizację w imponującym stylu wygrał Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała), ustanawiając nowy rekord Polski. Od niedzieli wynosi on 22,32 m.

Dzień wcześniej w zawodach „Uzdrowisko Horyniec Hammer Throw” swoich sił próbowała Malwina Kopron. Młociarka posłała młot na odległość 70,62 m. Ostatecznie została sklasyfikowana na trzecim miejscu. Jednak nie licząc zwycięzcy ‒ Pawła Fajdka (79,21 m), który był jedynym mężczyzną w stawce, przegrała tylko z Iryną Klymets, mistrzynią uniwersjady z Neapolu. Ukrainka w Stalowej Woli rzuciła 72,67 m, poprawiając swój rekord życiowy.

Autor: Kamil Wojdat

Zdjęcie: Artur Mulak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj