Pierwsze AME w biegu na orientację

0
1958

Jan Bednarski był najlepszym z Polaków podczas rozegranych po raz pierwszy w historii Akademickich Mistrzostw Europy w biegu na orientację. Student Uniwersytetu Warszawskiego zajął siódme miejsce w biegu średniodystansowym.

W mocno obsadzonych zawodach w czeskim Ołomuńcu wzięli udział reprezentanci czterech polskich uczelni – Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Politechniki Łódzkiej. Studenci rywalizowali o medale w trzech konkurencjach – biegu sprinterskim, biegu średniodystansowym i sztafecie sprinterskiej. Wyniki kobiet i mężczyzn we wszystkich konkurencjach składały się na końcowy wynik uczelni w klasyfikacji generalnej.

Najlepszym wynikiem wśród reprezentantów Polski może pochwalić się Jan Bednarski. Student Uniwersytetu Warszawskiego w stawce prawie 80 zawodników zajął wysokie siódme miejsce w biegu średniodystansowym. W sztafetach sprinterskich zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego (Marcin Biederman i Michał Garbacik) w najliczniej obsadzonej kategorii MM zajął dziewiąte miejsce. W klasyfikacji generalnej zaledwie dwuosobowa reprezentacja UW (Jan Bednarski, Piotr Sotniczuk) zajęła 17. miejsce w gronie 50 uczelni z całej Europy.

Udział polskich zawodników w Akademickich Mistrzostwach Europy wsparły Grupa LOTOS S.A. i Ministerstwo Sportu i Turystyki.