Ruszył nabór wolontariuszy na Akademicki Młodzieżowy Puchar Polski w Piłce Siatkowej – nowy projekt AZS wspierający dwutorową karierę młodych siatkarzy i siatkarek.

Akademicki Związek Sportowy zaprasza do wolontariatu wszystkich pasjonatów sportu, a w szczególności piłki siatkowej. Podczas wydarzeń wolontariusze pomagać będą w biurze zawodów, w strefie boiska oraz punkcie informacyjnym dla drużyn. Otrzymają oni pakiet gadżetów – w tym pamiątkową koszulkę oraz bluzę, a także posiłek, ubezpieczenie oraz certyfikat potwierdzający udział w wolontariacie.

Zawody odbędą się w dwóch etapach – eliminacje w czterech miastach oraz finał w Lublinie. Mecze eliminacyjne rozgrywane będą w dniach 13-15 stycznia we Wrocławiu i Warszawie oraz 20-22 stycznia w Toruniu i Rzeszowie. Finał odbędzie się w dniach 27-29 stycznia w Lublinie.

Rozgrywki Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski w siatkówce powiązane są z planami zainaugurowania rozgrywek Akademickiej Młodzieżowej Ligi Siatkówki. Porozumienie w tej sprawie w maju podpisali prezesi AZS prof. Alojzy Nowak i Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski. Porozumienie to ma na celu stworzenie dla młodych siatkarek i siatkarzy oferty  kontynuowania kariery sportowej w czasie studiów w formule „studia + sport”.

Do wolontariatu należy się zgłosić poprzez wypełnienie formularza. Pierwszeństwo będą miały osoby deklarujące pełną dyspozycyjność. W razie pytań proszę pisać na adres e-mail: volunteers@azs.pl. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie.