W lipcu 10 – osobowa grupa miała szansę wyjechać na Akademickie Mistrzostwa Europy w Sportach Walki w Zagrzebiu, gdzie wymieniali się doświadczeniami i uczyli od swoich równieśników z Chorwackiej Federacji Sportu Akademickiego. Zapraszamy do lektury ich wrażeń:

Maria: “Przede wszystkim podobało mi się to, że mogłam spotkać tak wielu wspaniałych ludzi, zarówno wolontariuszy, z Polski i z innych krajów, jak i sportowców, organizatorów. Bardzo się cieszę, że mogłam współpracować z nimi i pomóc w organizacji wydarzenia. Oczywiście wspólne wyjścia i imprezki w Roko są też super wspomnieniami. Dziękuje jeszcze raz za możliwość uczestniczenia ☺️”

Wiktoria: “Bardzo mi się podobał wolontariat, dzięki niemu nauczyłam się pracy pod presją czasu, zdobyłam doświadczenie, rozwinęłam swoje umiejętności interpersonalne. Poznałam wielu wspaniałych ludzi i nowe kultury, odkryłam nowe pasje. Cieszę się, że mogłam być częścią tych mistrzostw. Mam wiele wspaniałych wspomnień z tego wyjazdu i ciężko jest wybrać jedno najlepsze, ponieważ każde jest niezwykłe i wyjątkowe. Chociaż muszę przyznać, że bardzo mi się podobał bieg w deszczu i burzy, codzienne wyjścia do Roko i nad jezioro, granie piłką od siatkówki w kółku z innymi przed akademikiem, trening z kickboxingu z Włochami, siłownia z Kingą, rozmawianie z zawodnikami, trenerami, organizatorami i wolontariuszami, praca przy wydarzeniu sportowym. Jest tego naprawdę wiele. Dziękuję za możliwość bycia częścią tego eventu i mam nadzieję do zobaczenia w Poznaniu na kolejnych mistrzostwach.”

Kinga W: “To był jeden z najlepszych wyjazdów w moim życiu.
Przede wszystkim poznałam bardzo wartościowych ludzi, co dało mi dużo energii do działania. Czułam też, że się realizuje w pracy w mediach i mam nadzieję, że za dwa lata też będę robić w Poznaniu. Podoba mi się tez inicjatywa wolontariatu i ogólnie AZS. Dziękuję za możliwość wyjazdu i mam nadzieję do zobaczenia. :)”

Kuba: “Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu, poznałem masę fajnych ludzi zarówno sportowców jak i innych wolontariuszy, osoby ambitne i dążące do swoich celów. Wyjazd był dla mnie pierwszym, na który jechałem nie znając nikogo przedtem, dlatego fakt, że wracam bogatszy o kilka naprawdę wartościowych znajomości uznaję za nie lada rzecz. Poza tym, była to świetna okazja na poznanie chorwackiego klimatu, kultury i zwiedzenie Zagrzebia; osobiście wyjazd na lokalny stadion na derby uważam za najlepszy moment, który zostanie w pamięci na długo. Raz jeszcze wielkie dzięki za wspólny wyjazd!!”

Wiktor: “Jednym z lepszych aspektów tego wolontariatu była wymiana międzykulturowa, zderzenie kulturowe niemalże wszystkich nacji europejskich. Wolontariat był świetną opcją na podszlifowanie języków obcych, zawarcie nowych znajomości i zwiedzenia co nieco Europy”

Projekt finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.