Natalia Kaczmarek złamała barierę 50 sekund!

0
340

Natalia Kaczmarek ustanowiła znakomity rekord życiowy w biegu na 400 m podczas Memoriału Kamilii Skolimowskiej w Chorzowie. Reprezentantka AZS AWF Wrocław po raz pierwszy w karierze złamała barierę 50 sekund – 49,86 s. Szybciej na dystansie jednego okrążenia w historii polskiej lekkiej atletyki biegała tylko Irena Szewińska.

W sobotę na Stadionie Śląskim odbył się pierwszy w Polsce mityng Diamentowej Ligi – najbardziej prestiżowego na świecie cyklu imprez lekkoatletycznych. Na starcie stanęło wielu znakomitych zawodników, medalistów mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Wśród nich nie zabrakło polskich lekkoatletów, reprezentujących barwy klubów AZS.

Świetnie w Chorzowie spisała się Natalia Kaczmarek, zajmując w silnie obsadzonym biegu na 400 m drugie miejsce z nowym rekordem życiowym. Lepsza od Polki była tylko Holenderka Femke Bol, która ustanowiła rekord swojego kraju – 49,75 s.

Nie mniej powodów do radości miała w sobotnie popołudnie Pia Skrzyszowska. Zawodniczka AZS AWF Warszawa najpierw znakomicie pobiegła w eliminacjach 100 m przez płotki, wygrywając swoją serię i poprawiając życiówkę – 12,58 s. W finale jeszcze poprawiła swój rezultat – 12,51 s. To nowy rekord Polski młodzieżowców i nowy rekord Europy do lat 23!

W rzucie młotem mężczyzn najlepszy był mistrz świata Paweł Fajdek (AZS AWF Katowice). Zwycięstwo zapewnił mu rezultat 81,27 m – nowy rekord Diamentowej Ligi.

Piąte miejsce w biegu na 1500 m zajęła Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin) z najlepszym w tym sezonie wynikiem – 4:01.39. W rywalizacji na 800 m po raz pierwszy w karierze barierę dwóch minut złamała Adrianna Czapla (AZS UMCS Lublin) – 1:59.86.

Fot. Paweł Skraba