Zostań wolontariuszem podczas Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn!

0
1059
EUG2022 volunteers team leaders liderzy wolontariuszy
Liderzy wolontariatu EUG2022, fot. materiały własne

Trwa nabór wolontariuszy na Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn! Zawody odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września w katowickim Spodku oraz w Arenie Gliwice. Program wolontariatu koordynuje Akademicki Związek Sportowy. Poszukujemy około 60 wolontariuszy.

W lipcu tego roku rozpoczęła się współpraca Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Akademickiego Związku Sportowego w zakresie koordynacji programu wolontariatu. Pierwszym wydarzeniem była siatkarska Liga Narodów w Gdańsku – w programie udział wzięło 59 wolontariuszy. Tym razem podobna liczba osób wesprze największą siatkarską imprezę na świecie.

Turniej pierwotnie miał się odbyć w Rosji, jednak decyzją Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) zmagania drużyn zostały przeniesione do Polski i Słowenii. Podczas turnieju poza reprezentacją Polski na boiskach zobaczymy 23 drużyny z całego świata.

W organizacji wydarzenia wolontariusze pomagać będą w dziale prasowym, akredytacji, marketingu, biletów i konkursów oraz zbiórek.

Wolontariuszami mogą zostać osoby powyżej 18. roku życia. Otrzymają oni koszulkę, posiłek, ubezpieczenie oraz certyfikat potwierdzający udział w wolontariacie. Rekrutacja trwa do 10 sierpnia 2022 r. Do wolontariatu należy się zgłosić poprzez wypełnienie formularza. Pierwszeństwo będą miały osoby deklarujące pełną dyspozycyjność oraz mające doświadczenie przy podobnych wydarzeniach. W razie pytań, prosimy kierować je na adres e-mail marianna.pikul@azs.pl.