Piąte Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Boccii dobiegły końca. W pierwszy weekend października do Zielonej Góry przyjechali studenci z niepełnosprawnościami, walcząc o medale w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

W tegorocznych zmaganiach udział wzięli zawodnicy z ośmiu województw, reprezentując uczelnie wyższe: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytet Zielonogórski.

W sobotę, 3 października poznaliśmy drużynowych mistrzów tegorocznych rozgrywek. Spośród 13 ekip najlepszy okazał się skład Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy: Mikołaj Piekut, Bartosz Wojtinek i Karol Ratusiński. Na drugim stopniu podium uplasowała się reprezentacja gospodarzy z Uniwersytetu Zielonogórskiego, a trzecie miejsce wywalczył poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

Podium IMP AZS w Boccia – klasyfikacja drużynowa:
1. WSG Bydgoszcz – Mikołaj Piekut, Bartosz Wojtinek, Karol Ratusiński
2. UZ Zielona Góra – Katarzyna Walczak, Marlena Pogorzelczyk, Sebastian Jagodziński
3. UAM Poznań – Beata Witkowska, Pamela Roszak, Aleksandra Pietrzak

Dzień później wystartowały zawody indywidualne, rozgrywane w systemie „brazylijskim”. Po czterech pojedynkach, w finale najlepszy okazał się Karol Ratusiński z WSG Bydgoszcz, pokonując zawodniczkę z Zielonej Góry. Brązowy medal wywalczył Miłosz Dziadosz z Politechniki Wrocławskiej.

Podium IMP AZS w Boccia – klasyfikacja indywidualna:
1. Karol Ratusiński – WSG Bydgoszcz
2. Katarzyna Walczak – UZ Zielona Góra
3. Miłosz Dziadosz – Politechnika Wrocławska

– IMP w Boccii były kolejną fajną imprezą, na której bardziej niż wygrywanie liczyła się dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. To był świetny weekend, podczas którego mogłam spotkać się ze wspaniałymi ludźmi, nawiązując nowe znajomości. To, że udało mi się zdobyć srebro (drużynowo i indywidualnie), to tylko wisienka na torcie – podsumowuje Katarzyna Walczak z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Już w najbliższy weekend, kilkudziesięciu zawodników z całej Polski spotka się w Częstochowie. Akademicy z niepełnosprawnościami powalczą o miano najlepszych w bowlingu i bilardzie.

Głównym sponsorem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS jest Grupa LOTOS. Projekt  finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów był Uniwersytet Zielonogórski oraz Klub Uczelniany AZS UZ.

Więcej zdjęć dostępnych na stronie www.imp.azs.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj