135 zawodników reprezentujących 29 uczelni weźmie udział w rozpoczynających się w środę Akademickich Mistrzostw Polski w judo. Po raz drugi z rzędu organizatorem zmagań jest AZS Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Przed rokiem najlepsi okazali się zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, którzy teraz też przyjadą do Piły w mocnym składzie. W sumie na listach startowych znalazło się siedmiu zawodników, którzy w poprzednim roku wywalczyli w Pile złote medale. To Anna Olejnik (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), Patrycja Skupień (Uniwersytet Łódzki), Justyna Śliwa, Ksawery Morka, Kyrylo Wesolovskyi, Oleksii Lysenko (wszyscy AWF Warszawa) i Tomasz Drzewiecki (Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile).

– Warto podkreślić, że wśród startujących będziemy mieli aktualnych medalistów mistrzostw Polski, w tym złotych – mówi Aleksandra Fabiszak, rzecznik prasowy pilskiej uczelni. Kilka dni temu w Trzciance seniorskimi mistrzami kraju zostali Lysenko w wadze do 100 kg i reprezentantka gospodarzy Paula Kułaga w wadze powyżej 78 kg. Brązowe krążki wywalczyli Aleksandra Kaleta (AWF Kraków) i  Adam Stodolski (PUSS Piła). Medalistów ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Europy będzie zaś reprezentował Bartosz Ponichtera z Uniwersytetu Łódzkiego.

Impreza, której transmisja dostępna będzie w Internecie, zostanie rozegrana w hali Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile (ul. Podchorążych 10). W środę otwarcie zawodów planowane jest na godz. 10, a o 13 rozpocznie się blok walk o medale. W czwartek walki eliminacyjne i repasażowe rozpoczną się o godz. 10, a dwie godziny później zawodnicy rywalizować będą o medale. Uroczyste zakończenie mistrzostw zaplanowane jest na godz. 14.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w judo jest AZS Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here