Młodzieżowcy AZS Poznań zdominowali MP w tenisie

0
340

Dwa kluby AZS – AZS Łódź i AZS Poznań były w minionym tygodniu gospodarzami imprez rangi Mistrzostw Polski w tenisie. Na kortach w Poznaniu przy ul. Noskowskiego rywalizowali młodzieżowcy, zaś w Łodzi przy ul. Lumumby o medale grali kadeci. To były udane imprezy dla reprezentantów obu klubów, którzy stawali na podium. 

Mało gościnni dla rywali okazali się tenisiści AZS Poznań, którzy mieli swoich przedstawicieli we wszystkich finałach! Mistrzyniami Polski do lat 23 w grze podwójnej zostały Anna Hertel i Wiktoria Rutkowska, które pokonały Adriannę Sosnowską z AZS Łódź i Marcelinę Podlińską. Złoto wśród mężczyzn w deblu wywalczył Piotr Matuszewski, który grał w parze z Michałem Mikułą. Hertel i Matuszewski sięgnęli także po srebrne medale w grze pojedynczej. Poznański duet – Wiktoria Rutkowska i Paweł Jankowiak zdobyli srebro w grze mieszanej.

Tenisiści AZS Poznań stawali także na podium Mistrzostw Polski do lat 16 w Łodzi. W grze pojedynczej kadetów brązowy medal zdobył Zachariasz Rytelewski. Wicemistrzem Polski w grze podwójnej został Goran Zgoła w parze z Fryderykiem Lechno-Wasiutyńskim. Powody do radości mieli również gospodarze. Reprezentantki AZS Łódź – Anastasia Bozova i Zuzanna Frankowska wywalczyły brąz w deblu.

Fot. Sekcja tenisowa AZS Poznań

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here