Rusza nabór do nowego projektu Fundacji Akademickiego Związku Sportowego! W dniach 2-4 września w Opolu odbędzie się ogólnopolski turniej piłki ręcznej pod nazwą „Szczypiorniak dla każdego”.

Wydarzenie dedykowane jest zespołom klubowym piłki ręcznej z całej Polski w kategoriach juniorka młodsza/junior młodszy/juniorka/junior. Mecze trwać będą 2×18 minut. Planuje się, że każda ekipa rozegra minimum cztery spotkania.

Dla zakwalifikowanych zespołów organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie
oraz pokrywa koszty związane z organizacją zawodów (maksymalnie 16 osób).

Zapisy do turnieju przyjmowane są w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza do dnia 16 sierpnia do godziny 12:00. Liczba miejsc ograniczona! O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

grafika: Ewa Milun-Walczak / MILUNA

Przewodnim celem pilotażowego programu jest wyrównanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu oraz kształtowanie zdrowej rywalizacji poprzez umiejętność współzawodnictwa.

Organizatorem turnieju jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego przy współpracy z AZS Politechniki Opolskiej. Partnerem wydarzenia jest Klub Piłki Ręcznej Gwardia Opole. Projekt wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej informacji w poniższych dokumentach:

  1. Komunikat organizacyjny
  2. Regulamin
foto: Marcin Selerski