Polski judoka Oleksii Łysenko był bardzo bliski zdobycia brązowego medalu w kategorii +90 kg. Niestety, Polak przegrał w decydującej walce z Uzbekiem Mukhammadkarimem Khurramowem.

– Wszystkie walki do tej pory ulegają zatarciu, chociaż były bardzo dobre. Z tej naszej ekipy pokazał się najlepiej. Niestety, medal uciekł mu sprzed nosa. Przeciwnik dobrze się na niego skoncentrował, czekał na jego atak i to wykorzystał – mówił Marek Adam, jeden z dwójki trenerów reprezentacji uniwersjadowej w judo.

Łysenko po walce był załamany. Trudno się dziwić, bo do medalu zabrakło naprawdę bardzo niewiele. Wcześniej z walki odpadli pozostali startujący na tatami w czwartek Polacy. Blisko szansy walki o brąz była Anna Załęczna w kategorii +70 kg, ale przegrała w trzeciej rundzie repasaży. Rundę wcześniej w repasażach odpadła Urszula Hofman w kategorii 70 kg, a w kategorii 90 kg Rafał Kozłowski po jednej wygranej walce przegrał kolejną i odpadł z rywalizacji.

Kolejne starty polskich judoków już w piątek. Na tatami pojawią się Vanessa Machnicka w kat. 63 kg, Ksawery Morka w kat. 73 kg i Damian Stępień w kat. 81 kg.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj