Lwy, Ambros i Team Przypadek ze złotem e-AMP

0
357

Studenci Politechniki Gdańskiej, Warszawskiej Szkoły Filmowej i Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyli złote medale drugiej edycji Akademickich Mistrzostw Polski w e-sporcie.

W finale organizowanym w Warszawie przez Akademicki Związek Sportowy wystartowało łącznie 52 zawodników z 11 uczelni. Wszyscy przeszli wcześniej przez eliminacje. Gracze rywalizowali w trzech dyscyplinach: League of Legends, FIFA 19 oraz Counter Strike: Global Offensive.

– Cieszymy się, że druga edycja E-AMP cieszyła się naprawdę olbrzymim zainteresowaniem graczy. Staraliśmy się, by podczas wydarzenia nie zabrakło działań profilaktycznych i edukacyjnych, które miały zachęcić uczestników do postawy tzw. zdrowego gracza. Staramy się wypracować pozytywny wzorzec zawodnika, sekcji, drużyny, czy reprezentacji e-sportowej, który będziemy promować zarówno w naszej społeczności jak i wśród coraz szerszej grupy odbiorców internetowych rozgrywek – mówi Mariusz Walczak, wiceprezes do spraw rozwoju Zarządu Głównego AZS.

Fajdek, jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów, jest miłośnikiem gier komputerowych. W trakcie warszawskiej imprezy towarzyszył mu Marcin Krukowski, znany oszczepnik, również fan e-sportu. – Miło było spotkać się z naprawdę dobrymi graczami, bo poziom rozgrywek był wysoki, a przy okazji samemu sobie pograć. Nie ukrywam, że gry to moja pasja, która pozwala mi się odstresować w czasie wolnym. W lekkoatletycznej reprezentacji Polski mamy kilku graczy, więc na zgrupowaniach często wieczorami gramy – mówił Fajdek.

W trakcie pierwszego dnia imprezy Fajdek został poproszony o oddanie rzutu komputerem do celu. – Fajny pomysł i cieszę się, że dostałem okazję, by trafić. W świecie organizuje się bardzo wiele dziwnych rzutów, rzuca się tuńczykiem, drewnianymi balami itd., więc na e-sportowej imprezie rzut komputerem jest jak najbardziej na miejscu – śmiał się czterokrotny mistrz uniwersjady i trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem.

Medaliści E-AMPów 2018

League of Legends:
1. Lwy (Politechnika Gdańska)
2. Inżynierzy (Politechnika Wrocławska)
3. AGHresorzy (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

FIFA 19:
1. Ambros (Warszawska Szkoła Filmowa)
2. Gabriel (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
3. BoGyyS (Uniwersytet Łódzki)

Counter Strike: Global Offensive:
1. Team Przypadek (Uniwersytet Rzeszowski)
2. NieUGięci (Uniwersytet Gdański)
3. NINJA (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych)

Więcej o turnieju na profilu E-ampy.

Źródło: własne (informacja prasowa)​

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here