Finały E-AMPów po raz drugi

0
355

Po raz drugi studenci zawalczą o tytuł Akademickiego Mistrza Polski w
e-sporcie. Finały na żywo odbędą się 1-2 grudnia 2018r. w Warszawie. Tegoroczna edycja przyjęła bardziej akademicki charakter. Zawodnicy zmierzą się ze sobą na nowych zasadach w trzech dyscyplinach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 17. Całość wydarzenia poprowadzi dobrze znany w środowisku e-sportowym komentator- Maciej „Sawik” Sawicki.

W czasie wielkiego finału nie zabraknie osobowości ze świata sportu tradycyjnego. Co łączy jednych i drugich? Odpowiedź na to i na inne pytania usłyszymy podczas panelu dyskusyjnego i rozmowy z polskim lekkoatletą Pawłem Fajdkiem – najmłodszym złotym medalistą mistrzostw świata w rzucie młotem.

INICJATYWA AZS

Akademicki Związek Sportowy w tym roku obchodzi swoje 110-te urodziny. Kolejna edycja E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski to dowód na to, że
AZS jako organizacja o bogatej historii nie tylko skupia się na prowadzeniu tradycyjnych rozgrywek sportowych, ale również na dalszym rozwoju i aktualnych potrzebach środowiska akademickiego. Mariusz Walczak, wiceprezes ZG AZS ds. Rozwoju przyznaje:
„(…) Esport jest dla nas nowym wyzwaniem, dyscypliną wymagającą dotarcia do grupy docelowej nie kojarzonej dotąd z aktywnością fizyczną – raczej stawianej do niej w opozycji. AZS w esporcie widzi więcej szans niż zagrożeń, chce aktywnie włączyć się w organizację rozgrywek esportowych dla środowiska akademickiego. Równolegle planujemy wdrażać szereg działań profilaktycznych, edukacyjnych zachęcających graczy oraz „cyfrowe społeczeństwo” do wprowadzenia w życie zdrowych nawyków: aktywność fizyczna, dieta, regeneracja, poprawna postawa przy komputerze. Postaramy się wypracować pozytywny wzorzec zawodnika, sekcji, drużyny, reprezentacji esportowej, który będziemy promować zarówno w naszej społeczności jak i wśród coraz szerszej grupy odbiorców internetowych rozgrywek.”

Wiceprezes ZG AZS ds. Rozwoju dodaje, że liczy na inicjatywę wszystkich jednostek AZS, na wsparcie w rozwoju e-sportu na swoich uczelniach. Według Mariusza Walczaka zapoczątkowane w ubiegłym roku rozgrywki E-AMP jak i dalsza aktywność pozwoli w niedługim czasie wypromować e-sport w środowisku akademickim jako dyscyplinę traktowaną na równi z innymi.

E-AMPY 2018
E-sportowe Akademickie Mistrzostw Polski 2018 przyjęły bardziej akademicki charakter. Zawodnicy rywalizują o tytuł na nowych zasadach i o cenne nagrody. Od tego roku wszyscy członkowie składów muszą posiadać status studenta jednej i tej samej uczelni wyższej. Na etapie półfinałów wymagane jest członkostwo w AZS. Wszystkie zespoły muszą także, legitymować się nazwą swojej uczelni. Zmianie uległa także forma gratyfikacji. Na uczestników czekają nie tylko medale, nagrody finansowe i rzeczowe, ale przede wszystkim miejsce w grupie finałowej ligi Edu Esports League oraz możliowość uczestnictwa w obozach i szkoleniach organoizowanych przez Akademicki Związek Sportowy.
Esportowe Akademickie Mistrzostwa Polski odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo na ul. Modlińskiej 6D w Warszawie. Inauguracja wydarzenia 01.12 o godz. 9:30, 02.12 o 8:30. W wielkim finale zobaczymy jedynie najlepszych 52 zawodników reprezentujących 11 uczelni z całej Polski: cztery drużyny CS:GO, cztery zespoły League of Legends oraz 4 indywidualnych zawodników FIFA 19. Całe wydarzenie poprowadzi znany w środowisku e-sportowym – Maciej “Sawik” Sawicki. Za mikrofonem przy okazji rozgrywek w CS:GO znajdzie się Mateusz „HaX” Ogonowski, zaś przy LoL odpowiednio duet Nervarien i Leo. FIFA 19 komentować będzie Damian „PLKD” Kornienko. Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na żywo transmisja z E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski 2018 odbędzie się za pośrednictwem platformy Twitch. Aktualności na temat turnieju w tym obsługi E-AMPÓW, a więc wspierających nas partnerów, komentatorów, gości oraz atrakcji towarzyszących w tym panelu dyskusyjnego będzie można znaleźć profilu na FB @eampyy.

Harmonogram rozgrywek E-AMPY 2018:
1 GRUDNIA- Inauguracja 9:30

LOL
I PÓŁFINAŁ 10:00-13:00
II PÓŁFINAŁ 14:00-17:00
FINAŁ 18:00-21:00

2 GRUDNIA- Inauguracja 8:30

FIFA 19
I PÓŁFINAŁ 09:00-10:00
II PÓŁFINAŁ 10:30-11:30
FINAŁ 11:45-12:45

CS:GO
I PÓŁFINAŁ 13:30-16:30
II PÓŁFINAŁ 17:00-20:00
FINAŁ 20:30-23:30

Zawodnicy to reprezentanci poniższych uczelni:
• Uniwersytet Gdański
• Politechnika Wrocławska
• Politechnika Poznańska
• Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
• Politechnika Gdańska
• Warszawska Szkoła Filmowa
• Uniwersytet Łódzki
• Uniwersytet Rzeszowski
• Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
• Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
• Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Termin i miejsce E-AMPY 2018:
1-2.12.2018 (sobota, niedziela)
Centrum Targowo-Kongresowe Global Expo, ul. Modlińskiej 6D, 03-216 Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here