W ostatni weekend liderzy wolontariatu Europejskich Igrzysk Akademickich ruszyli w Polskę – w sześciu miastach, gdzie rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski, uczestnicy mogli zdobyć informacje o lipcowej imprezie.

W kwietniu rozpoczęliśmy oficjalne odliczanie – 100 dni do rozpoczęcia, jednak przygotowania do Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi trwają nieprzerywanie od 18 miesięcy. Między innymi przygotowywany jest program wolontariatu – skupi on ponad 800 osób z całej Europy i nie tylko. To właśnie w związku z tym programem, obecni na wydarzeniach AZS są liderzy Europejskich Igrzysk Akademickich.

W dniach 20–23 kwietnia odbyła się Akademia Liderów AZS – w Wilkasach zebrali się młodzi liderzy z całej Polski by brać udział w szkoleniach oraz wymieniać się doświadczeniami. Jeden z paneli był poświęcony właśnie Europejskim Igrzyskom Akademickim i możliwościom rozwoju dzięki działalności wolontariackiej. Przedstawiał również możliwości udziału w projektach Erasmus+, o czym pisaliśmy TUTAJ.

W ostatnich tygodniach liderzy obecni byli nie tylko na Mazurach – zwiedzili całą Polskę, od Szczecina, poprzez Wrocław i Warszawę, aż po Kraków. Zdobywają tym samym nie tylko cenne doświadczenia, ale również promują łódzkie wydarzenie, zachęcając do udziału. Choć oficjalna rekrutacja zakończyła się w połowie kwietnia, nadal istnieje możliwość wypełnienia formularza i dołączenia do team’u EUG! Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie oraz nocleg. Szczegóły i dane kontaktowe dostępne są na stronie Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022.