Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, Akademia Liderów AZS wróciła do Wilkas! W dniach 20-23 kwietnia liczne grono młodych, pełnych zapału i zaangażowanych liderów klubów AZS z całej Polski uczestniczyło w szkoleniach, których głównym celem była praca nad strategią Akademickiego Związku Sportowego na kolejne lata.

W planie wydarzenia znalazły się panele szkoleniowe obejmujące kompendium wiedzy każdego lidera. W działalność organizacji na wielu płaszczyznach uczestników wprowadzili Sekretarz Generalny Dariusz Piekut i wiceprezes ds. rozwoju Mariusz Walczak. Przekazali oni historię w pigułce oraz najważniejsze obszary działania Związku. O szczegółach działalności i dobrych praktykach klubów AZS opowiedziały Katarzyna Rożniata z AZS UMed Łódź i Agnieszka Kapusta związana z AZS Lublin. Tajniki organizacji imprezy sportowej przedstawili Rafał Jachimiak (AZS Warszawa) i Marcin Kotowoda (AZS Lublin). Marianna Pikul, działaczka z wieloletnim doświadczeniem m.in. w realizacji programów Erasmus+ pokazała uczestnikom, dlaczego warto zainteresować się uczestnictwem w imprezach międzynarodowych i przybliżyła zasady działania wolontariatu.

Na zwieńczenie kilku dni wytężonego myślenia i zbierania wiedzy o działaniu AZS, trener grupowy i coach Maciej Chudkiewicz przeprowadził badanie fokusowe polegające na burzy mózgów, która przysłuży się tworzeniu nowej strategii Akademickiego Związku Sportowego. Nad przebiegiem wydarzenia czuwał wiceprezes ds. upowszechniania kultury fizycznej Tomasz Wróbel.

Oprócz sesji panelowych, uczestnicy Akademii mieli szansę wykazać się w czasie licznych aktywności, w tym w grze terenowej zorganizowanej przez Komitet Studencki. Młodzi liderzy AZS poznali także na własnej skórze jak wygląda sport osób z niepełnosprawnościami, biorąc udział w pokazowym meczu gry goallball, w której polega się głównie na zmyśle słuchu i o której więcej pisaliśmy tutaj.

Bardzo dziękujemy za udział i już nie możemy doczekać się efektów działań liderów AZS!