WSZiA Opole znów triumfuje w strefie D!

0
1344

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu utrzymała pozycję zwycięzcy i ponownie zatriumfowała w półfinale D Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Impreza odbyła się w dniach 22-24 kwietnia na wrocławskich halach Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Wrocławskiej.

Opolska drużyna pokazała, że jest doskonale przygotowana i przyjechała po awans do finału. Wszystkie swoje mecze ukończyła z wynikiem 2:0 w setach. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa, jedziemy na finały i liczymy, że podtrzymamy ten sam wynik i wygramy finał Akademickich Mistrzostwa Polski – powiedział Szymon Bereza (WSZiA Opole) po wygranym meczu z Politechniką Częstochowską. – Przyjechaliśmy bardzo mocną ekipą i liczymy, że tym samym składem pojedziemy na finał i również go wygramy. Były wzloty i upadki, ale upadków na szczęście było mniej. Udało się wygrać te zawody bez straty seta, lecz nie było łatwo.

Jak wielu innych zawodników, Bereza bardzo ceni sobie organizację AMP. – Turniej zorganizowany na naprawdę świetnym poziomie. Dziękuję za taką organizację! – dodał.

W finałowej czwórce znalazł się również zespół jednego z organizatorów, Politechniki Wrocławskiej. Zakończył on strefę półfinałową na 3 pozycji, zwyciężając z PCz Częstochowa 2:0 w setach. Można powiedzieć, że stwierdzenie „ostatni będą pierwszymi” pasuje tu idealnie – porównując wyniki zmagań obecnej edycji z ubiegłorocznymi, wrocławscy siatkarze zaskoczyli kibiców.

– Same dobre wspomnienia będziemy mieli z półfinału D AMP w piłce siatkowej mężczyzn. Pierwszy raz graliśmy w domu, we Wrocławiu, ze wsparciem naszych kibiców, które powiodło nas do awansu do finału AMP, wywalczonego również po raz pierwszy w historii naszej sekcji. Były emocje, radość i awans zdobyty w sportowej walce. Czego chcieć więcej – komentował trener drużyny Politechniki Wrocławskiej Jakub Osóbka.

Głównym Sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS S.A. oraz są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.