WSZiA Opole znów triumfuje w strefie D!

0
765
fot. Alicja Andruszko

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu utrzymała pozycję zwycięzcy i ponownie zatriumfowała w półfinale D Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Impreza odbyła się w dniach 22-24 kwietnia na wrocławskich halach Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Wrocławskiej.

Opolska drużyna pokazała, że jest doskonale przygotowana i przyjechała po awans do finału. Wszystkie swoje mecze ukończyła z wynikiem 2:0 w setach. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa, jedziemy na finały i liczymy, że podtrzymamy ten sam wynik i wygramy finał Akademickich Mistrzostwa Polski – powiedział Szymon Bereza (WSZiA Opole) po wygranym meczu z Politechniką Częstochowską. – Przyjechaliśmy bardzo mocną ekipą i liczymy, że tym samym składem pojedziemy na finał i również go wygramy. Były wzloty i upadki, ale upadków na szczęście było mniej. Udało się wygrać te zawody bez straty seta, lecz nie było łatwo.

fot. Karol Cieślawski

Jak wielu innych zawodników, Bereza bardzo ceni sobie organizację AMP. – Turniej zorganizowany na naprawdę świetnym poziomie. Dziękuję za taką organizację! – dodał.

W finałowej czwórce znalazł się również zespół jednego z organizatorów, Politechniki Wrocławskiej. Zakończył on strefę półfinałową na 3 pozycji, zwyciężając z PCz Częstochowa 2:0 w setach. Można powiedzieć, że stwierdzenie „ostatni będą pierwszymi” pasuje tu idealnie – porównując wyniki zmagań obecnej edycji z ubiegłorocznymi, wrocławscy siatkarze zaskoczyli kibiców.

fot. Alicja Andruszko

– Same dobre wspomnienia będziemy mieli z półfinału D AMP w piłce siatkowej mężczyzn. Pierwszy raz graliśmy w domu, we Wrocławiu, ze wsparciem naszych kibiców, które powiodło nas do awansu do finału AMP, wywalczonego również po raz pierwszy w historii naszej sekcji. Były emocje, radość i awans zdobyty w sportowej walce. Czego chcieć więcej – komentował trener drużyny Politechniki Wrocławskiej Jakub Osóbka.

fot. Alicja Andruszko

Głównym Sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS S.A. oraz są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Klasyfikacja końcowa

1. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu
2. Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
3. Politechnika Wrocławska
4. Politechnika Częstochowska
5. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
6. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
7. Uniwersytet Śląski w Katowicach
8. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
9. Akademia Wychowania Fizycznego ZWKF Gorzów Wielkopolski
10. Politechnika Śląska w Gliwicach
11. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
12. Politechnika Opolska
13-15. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
Uniwersytet Wrocławski

Tekst: Hanna Matula