Lesiewicz z najlepszym czasem w Europie

0
213

Kornelia Lesiewicz z AZS-AWF Gorzów Wielkopolski została mistrzynią Polski Juniorów na 400 metrów, uzyskując najlepszy czas w tym roku w kategorii U20 w Europie. 

Reprezentanci klubów AZS zdobyli w Lublinie czternaście medali – pięć złotych, cztery srebrne i pięć brązowych. Lesiewicz pewnie zwyciężyła na 400 metrów. Na finiszowej prostej miała sporą przewagę nad konkurentkami. Czas zawodniczki AZS-AWF Gorzów Wielkopolski – 52,02 sekundy to najlepszy tegoroczny wynik wśród juniorek w Europie. Lesiewicz znalazła się na liście powołanych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

– W Lublinie byłam dziewczyną z plakatu, twarzą mistrzostw – śmiała się Lesiewicz. – Dodatkowe zainteresowanie jakoś mi specjalnie nie przeszkadza. Przede wszystkim dziękuję za wsparcie, które czuję z każdej strony.

– Mam nowy rekord życiowy, złoty medal też jest ważny, bo chciałam go zdobyć, ale przyznaję, że trochę mi przykro, bo zabrakło zaledwie trzech setnych sekundy, aby z przodu pojawiło się 51 i została złamana kolejna granica. Może to jest znak, że ta historia nie miała się wydarzyć na mistrzostwach U20 w Lublinie, a jeszcze szybciej będę biegała za chwilę, na mistrzostwach Europy juniorów w Tallinnie – opowiadała Lesiewicz.

75. PZLA Mistrzostwa Polski U20 zorganizował AZS Lublin. Kluczowymi partnerami było Miasto Lublin i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego promujący markę – Lubelskie. Smakuj Życie.

Fot. Bartłomiej Wójtowicz