Koszykarze AZS UWM Olsztyn walczą o awans

0
1216

Koszykarze AZS UWM Olsztyn są na dobrej drodze, aby awansować do II ligi. Obie drużyny akademików z Kortowa awansowały do kolejnej rundy play-off. Droga do awansu jest długa, ale olsztynianie liczą na miłe zakończenie sezonu.

Pierwszy zespół AZS UWM Olsztyn zakończył rundę zasadniczą na pozycji lidera w grupie A rozgrywek III ligi koszykówki. Druga drużyna, która walczyła w grupie B, uplasowała się na drugim miejscu.

Po pierwszej rundzie, przyszedł czas na fazę play-off. Pierwszy zespół pokonał we własnej hali 96:83 Wilki Ełk. Drugi skład akademików wygrał na wyjeździe 78:64 z MTS Basket Kwidzyn.

Mimo zwycięstwa Tomasz Małek, trener pierwszego zespołu, miał sporo zastrzeżeń do gry swoich zawodników. Zwłaszcza w pierwszej części niedzielnego spotkania. – Wygrana oczywiście się liczy. Boli tylko styl – szczególnie w pierwszej połowie. Moi zawodnicy nie mogli znaleźć swojego rytmu gry. Oczywiście wiedziałem, że jesteśmy lepszą drużyną i to w końcu zaskoczy. Był to naprawdę zacięty mecz. Zadecydowała trzecia kwarta, którą wygraliśmy dosyć zdecydowanie. A potem to już było tylko dowiezienie zwycięstwa do końca – podsumował szkoleniowiec AZS UWM Olsztyn na antenie studenckiego Radia UWM FM. Posłuchaj rozmowy online!

Półfinały fazy play-off zostaną rozegrane 7 i 14 marca.