Indykpol AZS Olsztyn kończy fazę zasadniczą

0
249

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn będzie to ostatni mecz fazy zasadniczej. W Dzień Kobiet, czyli w poniedziałek, 8 marca, akademicy z Kortowa zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie będą miło wspominać wyjazdu do Katowic. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego w bardzo ważnym spotkaniu w kontekście play-off ulegli GKS 1:3. W ligowej tabeli Indykpol AZS spadł na 10. miejsce.

– Przejść obok tego meczu z całą pewnością nie można – przyznaje Marcin Mierzejewski, drugi trener Indykpolu AZS Olsztyn. – Z całą pewnością będzie on długo siedział w naszych głowach. I nie mówimy tutaj tylko o tym sezonie, lecz jest to nauczka na przyszłość. Trzeba wrócić do treningów i pozwolić zawodnikom jak najszybciej o tym zapomnieć, aby następny mecz zagrać lepiej – dodał.

W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej olsztynianie zmierzą się w Hali Urania z Asseco Resovią Rzeszów. Zawodnicy prowadzeni przez Alberto Giuliani, choć są już pewni awansu do fazy play-off, to walczą o dobre rozstawienie. Obecnie rzeszowianie zajmują czwarte miejsce, z szansą na trzecią lokatę na zakończenie pierwszej części sezonu. Asseco Resovia zgromadziła 46 punktów i traci tylko jedno „oczko” do Trefla Gdańsk.

– To jest końcówka sezonu i wiadomo, że dla każdego jest on ciężki. Dlatego na treningach jest sporo rywalizacji na punkty, aby wyzwalała ona dodatkową energię i emocje, które są nam teraz potrzebne – podkreśla szkoleniowiec akademików.

W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się rzeszowianie, którzy zwyciężyli 3:1. Po pierwszej partii wygranej przez gospodarzy, w drugiej górą byli goście. Kolejne dwie należały do ekipy z Podkarpacia, która na swoim koncie dopisała komplet punktów.

– Wyjdziemy na boisko i będziemy grać o zwycięstwo. Rzeszów to dobra drużyna, która ma w swoim składzie mocnych zawodników. Z całą pewnością łatwo tego spotkania nie oddamy, a w Uranii, bądź co bądź, gramy lepiej, niż na wyjazdach – kończy Marcin Mierzejewski.

Początek poniedziałkowego spotkania w Hali Urania o godz. 20:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi m.in studenckie Radio UWM FM – słuchaj transmisji online!