Grupa LOTOS S.A. nadal będzie Głównym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego i Akademickiej Reprezentacji Polski startującej m.in. w letniej i zimowej uniwersjadzie. Na podstawie umowy przedłużonej o kolejne 12 miesięcy współpraca rozpoczęta w sierpniu 2018 roku będzie kontynuowana przynajmniej do końca roku 2021.

– Jest dla nas wielkim powodem do dumy, iż tak renomowana polska firma po raz kolejny podjęła decyzję o przedłużeniu umowy z Akademickim Związkiem Sportowym. W 2021 roku czeka nas wiele wyzwań, choćby udział w dwóch uniwersjadach, więc zadań mamy więcej, ale i więcej możemy zaoferować naszemu partnerowi – mówi prof. Alojzy Nowak, prezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.

W 2021 roku polscy sportowcy-studenci będą reprezentować Polskę m.in. na letniej uniwersjadzie w chińskim Chengdu oraz na uniwersjadzie zimowej w szwajcarskiej Lucernie. W planach jest również m.in. wyjazd dużej grupy polskich studentów na europejskie igrzyska do Belgradu. Kontynuowane będą również sztandarowe projekty sportowe w kraju, jak choćby cykl Akademickich Mistrzostw Polski, który każdego roku gromadzi na starcie kilkadziesiąt tysięcy studentów.

– Kontynuacja współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym to bez wątpienia powód do satysfakcji dla Grupy LOTOS. Wsparcie sportu stanowi jeden z fundamentów naszej działalności sponsoringowej. Staramy się być obecni wszędzie tam, gdzie biją serca polskich kibiców – w różnych dyscyplinach i w wielu zakątkach Polski. Wspieramy talenty, zarówno te wzrastające: dziecięce i młodzieżowe, jak również te, których osiągnięcia odbijają się pozytywnym echem w skali całego świata. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do narodzin kolejnych, polskich gwiazd sportu, a wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów podczas tegorocznej rywalizacji – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS.

– Grupę LOTOS S.A. możemy śmiało nazywać wielkim przyjacielem nie tylko sportu akademickiego, ale w ogóle całego środowiska studenckiego. Naprawdę doceniamy fakt, iż mimo, że pandemia koronawirusa wywróciła świat do góry nogami, to jednak polski sport akademicki nie stracił swojego zaufanego przyjaciela. Dziękujemy! – dodał prof. Nowak.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego zlokalizowana w Gdańsku jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć ponad 500 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Akademicki Związek Sportowy to największa i najstarsza organizacja studencka w Polsce, która liczy ponad 40 tys. członków. AZS działa w oparciu o ok. 200 klubów i ponad 2 tys. sekcji. Jego sztandarową imprezą są Akademickie Mistrzostwa Polski, a w zakresie upowszechniania sportu m.in. także Igrzyska Studentów Pierwszego Roku. AZS to także sport wyczynowy i światowe gwiazdy, które, trenując głównie w klubach AZS AWF, reprezentują Polskę na najważniejszych zawodach.