Konferencja Erasmus+ Sport

0
788

21 grudnia 2021 r. odbędzie się konferencja programu Erasmus+ Sport organizowana przez Narodową Agencję programu – Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Podczas spotkania online przedstawione zostanie zaproszenie do składania wniosków w marcu i kwietniu 2022 r. na realizację projektów sportowych.

Konferencja będzie miała miejsce w godzinach w godz. 11:00 – 14:30 i dotyczyć będzie możliwości składania oraz realizacji wniosków w konkursie ogłoszonym na przyszły rok. Jednym z tematów poruszonych w jej trakcie będzie sport akademicki w Erasmus+, podczas którego przedstawiciele Akademickiego Związku Sportowego wezmą udział w panelu dyskusyjnym. Sesje tematyczne dotyczyć będą również sportu osób z niepełnosprawnościami czy programu Europejski Korpus Solidarności. Cały program wydarzenia można znaleźć na stronie programu, gdzie również znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Erasmus+ to inicjatywa Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2021–2027. Od kilku lat wspiera kilkaset inicjatyw oraz partnerstw sportowych w Europie. Na obecny, siedmioletni okres obowiązywania programu przewidziano budżet 470 mln euro, zwiększony o 195 mln euro w porównaniu do okresu 2014–2020.

Program umożliwia udział w trzech rodzajach naborów stałych – współpraca partnerska, współpraca partnerska na małą skalę oraz niekomercyjne europejskie wydarzenia sportowe. Do udziału w konkursie zapraszane są różnorodne podmioty – kluby sportowe, fundacje, stowarzyszenia, instytucje szkolnictwa wyższego czy instytucje publiczne.

Akademicki Związek Sportowy w 2021 rozpoczął realizację własnych projektów w programie Erasmus+ Sport. O zaakceptowanych wnioskach złożonych przez AZS w 2020 roku więcej przeczytacie TUTAJ. Zapraszamy również na stronę jednego z projektów, dotyczącego Akademickich Mistrzostw Polski, którego partnerem jest AZS Warszawa – Uni4S (United Forces To Support The Education University Sports Community).

Więcej informacji o programie Erasmus+ można uzyskać również na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).