Niespełna tydzień dzieli uczestników z niepełnosprawnościami od ostatnich w tym roku Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. W dniach 17-19 grudnia w Bydgoszczy zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się w goalballu. 

Gra polega na obronie własnym ciałem bramki o długości 9 metrów i wysokości 1.30 cm. Zawodnicy biorący udział w meczu mają zasłonięte oczy oraz rzucają do siebie piłką posiadającą w środku dzwoneczki służące orientacji położenia piłki. 

To już szósta edycja zawodów w dyscyplinie, nie mającej odpowiednika w sporcie osób pełnosprawnych. W ubiegłym roku najlepsza okazała się ekipa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zwyciężając wszystkie spotkania.

Zawody odbędą się w obiektach Wyższej Szkoły Gospodarki przy ulicy Garbary 2 w Bydgoszczy. Organizator pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem zakwalifikowanych zawodników. Uczestnicy na własny koszt przyjeżdżają na zawody. 

Zgłoszenia przyjmowane są do środy, 15.12.2021 do godziny 12.00 na stronie internetowej projektu

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Sponsorem strategicznym jest Grupa PZU. Fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. Wydarzenie wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski. Organizatorem zmagań w goalballu jest Akademicki Związek Sportowy oraz Klub Uczelniany AZS Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Tekst: Dominika Hoft