Kolejne spotkanie Erasmus+ za nami!

0
442

Partnerzy projektu Erasmus+ związanego z piłką ręczną plażową oraz wolontariatem spotkali się na drugiej stacjonarnej wymianie doświadczeń, tym razem w słoweńskiej Lublanie.

Projekt koordynowany przed Akademicki Klub Piłki Ręcznej Plażowej w Zagrzebiu – BHC Zagrzeb, ma na celu rozwój oferowanych programów wolontariatu poprzez serie działań związanych z badaniem oraz analizą potrzeb i motywacji wolontariuszy. Działania te są ściśle związane również z piłką ręczną plażową.

Tym razem spotkanie nie odbyło się w trakcie turnieju, ze względu na bardziej teoretyczny charakter. Omówiony został system rekrutacji wolontariuszy na europejskie imprezy piłki ręcznej plażowej, jak i plany na kolejne etapy projektu. Była to również okazja do zaprezentowania programu wolontariatu podczas Europejskich Igrzysk Akademickich, które w lipcu przyszłego roku odbędą się w Łodzi. Nadal poszukiwane są osoby do wsparcia organizacyjnego właśnie turnieju piłki ręcznej plażowej w ramach łódzkiej imprezy (o szczegółach rekrutacji na EUG Łódź 2022 pisaliśmy TUTAJ).

W spotkaniu w Lublanie uczestniczyli przedstawiciele AZS oraz grupy roboczej działającej przy projekcie – osoby zainteresowane wolontariatem oraz piłką ręczną plażową. Są one angażowane w działania podczas spotkań projektowych oraz w tworzenie materiałów między spotkaniami.

Projekt potrwa do końca 2022 roku, a pozostali partnerzy realizujący działania to Europejska Federacja Sportu Studenckiego (EUSA) oraz Stichting Camelot Beachhandball Tournament. Projekt finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.