Nabór wolontariuszy na największe akademickie wydarzenie sportowe w Polsce – Europejskie Igrzyska Akademickie rozpoczęty! W lipcu 2022 roku ponad 5000 studentów z całej Europy przyjedzie do Łodzi, by rywalizować w 20 dyscyplinach sportu. Wydarzenie wspierać będzie ponad 800 wolontariuszy, w tym około 150 zagranicznych.

Europejskie Igrzyska Akademickie to impreza skierowana do studentów-sportowców z całej Europy, rozgrywana od 2012 roku. Po zawodach w Hiszpanii, Holandii, Chorwacji i Portugalii, łódzka edycja będzie już piątym wydarzeniem cyklu. W organizację dotychczasowych EUSA Games zaangażowanych było ponad 1000 wolontariuszy, w tym liczne grupy Polaków.

Wolontariuszami mogą zostać osoby w wieku powyżej 16. roku życia. Chętni do udziału w wolontariacie podczas igrzysk w Łodzi mogą zgłosić się do pomocy w każdym obszarze związanym w organizacją imprezy, a zatem m.in. do działu zakwaterowań, akredytacji, sportu, mediów, IT, a także do opieki nad drużynami. Pełen wykaz działów oraz charakterystyka zadań wolontariusza w każdym z nich znajduje się TUTAJ. Wolontariusze otrzymają strój, komplet gadżetów oraz wyżywienie, a dla osób spoza Łodzi przewidziane są noclegi. Liczba noclegów jest ograniczona. Wolontariusze wezmą również udział w szeregu szkoleń przed imprezą, a także będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych w trakcie trwania igrzysk.

Europejskie Igrzyska Akademickie odbędą się w Łodzi w dniach 17-31 lipca 2022 roku. Pomoc wolontariuszy będzie jednak potrzeba wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Pierwsza faza rekrutacji potrwa do 31 stycznia. Do udziału w wolontariacie zachęcają mistrzowie olimpijscy z Tokio:

Do wolontariatu należy się zgłosić poprzez wypełnienie formularza (FORMULARZ DOSTĘPNY JEST TUTAJ). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie eug2022.eu/wolontariat.