Katarzyna Wasick zajęła czwarte miejsce w finale 100 m stylem dowolnym podczas trwających w Abu Dhabi Mistrzostw Świata na krótkiej pływalni.

Reprezentantka AZS AWF Katowice uzyskała trzeci w karierze rezultat – 51,71 s. Do medalu zabrakło zaledwie 0,07 sekundy. Na mecie Polkę wyprzedziły tylko Siobhan Haughey z Hongkongu, która ustanowiła rekord mistrzostw świata (50,98), Sarah Sjoestroem ze Szwecji (51,31) i Amerykanka Abbey Weitzeil (51,64).

Nie będę się oszukiwać, trochę niedosytu jest, ale przyjechałam tutaj rozstawiona na piątym miejscu, więc idę do przodu. Główny start jeszcze przede mną i to jest dobry prognostyk – mówiła reprezentantka Polski po finale.

Kasi zabrakło niewiele, ale przed nią jeszcze start na 50 m stylem dowolnym. Wygląda na to, że jest w naprawdę bardzo dobrej dyspozycji i w tej konkurencji też może się wiele pozytywnego wydarzyć – komentowała występ naszej najlepszej sprinterki prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak.

Czuję się dobrze i wiem, że jestem odpowiednio przygotowana. Muszę po prostu czekać na ostatni dzień zawodów, żeby pokazać, na co mnie stać. I tak będzie – zapewniała Wasick.

Na ósmym miejscu finał 100 m stylem motylkowym ukończył Jakub Majerski (AZS AWF Katowice). Medalista tegorocznych mistrzostw Europy osiągnął wynik 49,89 s.

Czułem się dobrze, ale woda to zweryfikowała. To nie był dobry występ. Jutro przede mną dwa starty na pięćdziesiąt metrów, indywidualny i w sztafecie. Trzeba się wyspać, odpocząć i zapomnieć o tym, co było dzisiaj – skomentował podopieczny Jakuba Karpińskiego.

Złoty medal w tej konkurencji wywalczył Włoch Matteo Rivolta (48,87), za nim finiszowali Chad le Clos RPA (49,04) i Adriej Minakow z Rosji (49,21).

Tempa nie zwalnia Kacper Stokowski. Po piątym miejscu na 100 m stylem grzbietowym zawodnik AZS UMCS Lublin awansował do finału na dystansie o połowę krótszym z siódmym rezultatem – 23,17 s.

Na porannych eliminacjach dość niespodziewanie swój udział w rywalizacji na 50 m stylem dowolnym ukończył Paweł Juraszek (AZS AWF Katowice).