Karol Zalewski w tym roku zdecydował się zrezygnować z sezonu halowego. Reprezentant AZS UWM Olsztyn latem chce walczyć o indywidualne i drużynowe medale mistrzostw Polski, Europy i Świata.

– Indywidualnym priorytetem są dla mnie mistrzostwa Europy, a w sztafetach – mistrzostwa Świata – mówi sam zawodnik. W pierwszym starcie na otwartym obiekcie pokazał się z bardzo dobrej strony. Podczas meetingu Podlaskie Athletics Team w Suwałkach wygrał rywalizację na 300 metrów (z czasem 32.73 sekundy), wyprzedzając Maksymiliana Klepackiego i Mikołaja Kotyrę.

– Ostatni raz ten dystans przebiegłem dwa lata temu w Chorzowie i osiągnąłem podobny rezultat. Warunki były tam jednak dużo lepsze, bowiem w Suwałkach pogoda dała nam się we znaki – spadł deszcz i mocno wiało. Wynik, który osiągnąłem, jest dla mnie rewelacyjnym rozpoczęciem sezonu. Cieszę się również, że mogłem poznać stadion przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski – przyznał Karol Zalewski na antenie Radia UWM FM.

Jakie cele stawia sobie Zalewski przed nowym sezonem? I czy w tym roku uda mu się w końcu złamać 45 sekund w biegu na 400 metrów? –Ten sezon będzie dla nas trudny, z powodu dwóch dużych imprez – mistrzostw świata i Europy. Trenerzy układają plan, jak osiągnąć dwa szczyty formy i myślę, że nam się to uda. Na mistrzostwach świata będziemy walczyć o medale w sztafetach. Moim „konikiem” są mistrzostwa Europy, bowiem w 2018 roku zająłem czwarte miejsce w biegu na 400 metrów. Chciałbym je „odczarować” i stanąć na podium.

Posłuchaj całej rozmowy z Karolem na antenie Radia UWM FM – posłuchaj rozmowy online.