Andżelika Dobrzyń, Adrian Wzorek i Dominik Janczak wystartowali w AMP w karate kyokushin. Z Krakowa wrócili z indywidualnymi medalami, a w klasyfikacji uczelni wywalczyli srebro. O tym, że wszyscy studiują na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, dowiedzieli się… stając na podium.

Andżelika Dobrzyń (studiuje socjologię na Wydziale Nauk Społecznych) i Adrian Wzorek (informatyka na Wydziale Matematyki i Informatyki) wywalczyli w Krakowie indywidualnie złote medale. Dominik Janczak (kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim) sięgnął natomiast po brąz.

Choć dla całej trójki był to debiut na akademickich zawodach (zawody w karate kyokushin mimo nazwy nie znajdują się w kalendarzu AMP – red.), to mogą się już pochwalić dobrymi startami w młodzieżowych mistrzostwach Europy i świata. Tam także stawali na podium.

Nie tylko studiują na różnych wydziałach, ale także reprezentują trzy różne kluby sportowe. – Nikt o sobie tak naprawdę wcześniej nie wiedział. Połączyła nas wspólna pasja. Pojechaliśmy na zawody i w trakcie mistrzostw daliśmy z siebie wszystko. Jak widać po wynikach, opłaciło się – relacjonował w studiu Radia UWM FM Adrian Wzorek.

– Jako Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zajęliśmy drugie miejsce. Jesteśmy bardzo z tego dumni. Muszę jednak przyznać, że byłem ogromnie zaskoczony faktem innych osób trenujących karate na naszej uczelni – dodał.

O swoim istnieniu dowiedzieli się w momencie, gdy zostali zaproszeni na podium podczas dekoracji drużyn uczelnianych. Można więc powiedzieć, że właśnie w Krakowie narodziła się ekipa karate kyokushin z UWM. – Myślę, że zostaniemy przynajmniej znajomymi. Łączy nas pasja. Bardzo mało sportowców spotykam na uniwersytecie. Wszystkie osoby, które poznawałam, były w szoku, że trenuję – dodaje Andżelika Dobrzyń.

Studenci podkreślają, że treningi i zawody uczą ich wielu rzeczy – m.in. szacunku do drugiego człowieka oraz dyscypliny. I bardzo chcieliby móc rozwijać swój talent także na uczelni. – Bardzo często myślę sobie, że chciałbym trenować w Olsztynie. Jesteśmy studentami i każdy może się domyślać, w jaki sposób to obecnie wygląda. Każdy z nas reprezentuje inny klub. Musimy rozjeżdżać się, żeby ćwiczyć, a chcielibyśmy móc robić to w Kortowie – kończą wspólnie.

Posłuchaj rozmowy z zawodnikami na antenie Radia UWM FM – posłuchaj rozmowy online.