Kamil Majchrzak najlepszy we Wrocławiu

1
1509

Kamil Majchrzak triumfował w turnieju cyklu LOTOS PZT Polish Tour we Wrocławiu. Tenisista AZS Łódź wrócił na kort po półrocznej przerwie i okazał się bezkonkurencyjny. W finale pokonał Daniela Michalskiego 6:2, 6:2.

Ten rok nie zaczął się dobrze dla podopiecznego Tomasza Iwańskiego. W styczniu Majchrzak doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu udział w Australian Open i wymusiła dwumiesięczną przerwę. Kiedy łodzianin był już niemal gotowy do gry, wybuchła pandemia koronawirusa, a ATP zawiesiło rozgrywki.

Tenisista AZS Łódź zdecydował się na zamrożenie rankingu ATP, co oznaczało, że przez pół roku od ostatniego spotkania nie mógł wystąpić w żadnym oficjalnym turnieju czy meczach pokazowych. Dlatego też Majchrzaka zabrakło na kortach w Gdańsku i Szczecinie podczas pierwszych dwóch turniejów LOTOS PZT Polish Tour. We Wrocławiu powrócił do rywalizacji i od razu pokazał się z bardzo dobrej strony.

Majchrzak dotarł do finału bez straty seta. W decydującej rozgrywce 108. zawodnik rankingu ATP okazał się lepszy od Daniela Michalskiego. – Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu mogłem wrócić do grania i sprawdzić się w rywalizacji. Grałem w zasadzie bez oczekiwań. Moim głównym założeniem było to, żeby w każdym meczu zbliżać się do swojego optymalnego poziomu, aby przyspieszyć proces powrotu do dobrej gry – podsumował występ we Wrocławiu łodzianin.

– Wydaje mi się, że z meczu na mecz grałem coraz lepiej. W każdym spotkaniu miałem momenty naprawdę bardzo dobrej gry. Przeplatałem je chwilami spadku koncentracji – to jest element, nad którym muszę popracować. Jestem jednak zadowolony i z optymizmem czekam na kolejne turnieje – dodał Majchrzak.

Teraz przed łodzianinem start w 94. Mistrzostwach Polski, które już jutro rozpoczną się w Bytomiu. Turniej główny zostanie rozegrany w dniach 14-19 lipca. Majchrzak zagra pierwsze spotkanie we wtorek lub w środę. Cel jest jeden. – Chcę wygrać – deklaruje reprezentant AZS Łódź.