Jedno zwycięstwo i jedna porażka

0
958

Po zwycięskiej passie przyszedł czas na pierwszą porażkę. Badmintoniści AZS UMed Łódź w trzeciej rundzie Lotto Ekstraligi Badmintona, której byli gospodarzem musieli uznać wyższość rywali z Kędzierzyna-Koźla. W drugim spotkaniu łodzianie okazali się jednak lepsi od zespołu z Bierunia.

Mecz z kędzierzynianami miał niezwykle zacięty przebieg. Cztery spotkania rozstrzygnęły się w trzech setach, a nadjłuższe z nich – w grze podwójnej kobiet trwało aż 38 minut. Niestety zespół AZS UMed Łódź odniósł tylko jedno zwycięstwo – Vyacheslav Jakovlev wygrał w grze pojedynczej. Tym samym pierwsza porażka łodzian w sezonie 2022/2023 stała się faktem.

AZS UMed Łódź – Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 1:6
Vyacheslav Jakovlev/Przemysław Wacha – Karol Budny/Ondre Kral 14:15, 11:15
Kornelia Marczak/Arina Maruschchak – Dominika Kwaśnik/Tallulah Sharleen Van Coppenolle 9:15, 15:12, 13:15
Dominika Cygan – Julia Wójcik 13:15, 15:14, 14:15
Mariusz Kabat – Karol Budny 12:15, 14:15
Vyacheslav Jakovlev – Igor Jasek 15:5, 15:10
Arina Maruschchak – Tallulah Sharleen Van Coppenolle 13:15, 15:12, 8:15
Przemysław Wacha/Kornelia Marczak – Ondre Kral/Dominika Kwaśnik 10:15, 15:11, 14:15

Drugi mecz z UKS Unią Bieruń łodzianie rozpoczęli od dwóch ważnych zwycięstw w grach podwójnych kobiet i mężczyzn. W grach pojedynczych zdobyli jednak tylko jeden punkt, ponownie za sprawą Vyacheslava Jakovleva. O triumfie AZS UMed Łódź zadecydowała pewna wygrana Przemysława Wachy i Kornelii Marczak w grze mieszanej.

AZS UMed Łódź – UKS Unia Bieruń 4:3
Vyacheslav Jakovlev/Przemysław Wacha – Jakub Melaniuk/Iliyan Stoynov 9:15, 15:10, 15:8
Kornelia Marczak/Arina Maruschchak – Kaloyana Nalbantova/Joanna Podedworny 15:11, 15:12
Mariusz Kabat – Michał Szczypka 8:15, 15:10, 7:15
Arina Maruschchak – Kaloyana Nalbantova 4:15, 12:15
Vyacheslav Jakovlev – Iliyan Stoynov 15:14, 15:14
Anna Duda – Joanna Podedworny 13:15, 10:15
Przemysław Wacha/Kornelia Marczak – Piotr Liszka/Kinga Stokfisz 15:5, 15:9

Po trzech rundach AZS UMed Łódź zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów, jednak przewaga łodzian nad kolejnym zespołem – AZS AGH Kraków wynosi aż pięć oczek. Liderami są badmintoniści z UKS Hubal Białystok, którzy jako jedyni w obecnym sezonie odnieśli sześć zwycięstw z kompletem punktów.

Kolejna runda odbędzie się w dniach 18-19 lutego, podczas której AZS UMed Łódź zmierzy się z niżej notowanymi CT Arena Hawel Academy i KS Badminton Kobierzyce. Sezon zasadniczy zakończy się grami w terminie 22-23 kwietnia. W ostatniej kolejce na łodzian czekają trzy najlepsze dotychczas zespoły – UKS Hubal Białystok, SKB Litpol-Malow Suwałki i ABRM Warszawa.