Przełamywanie granic, doskonalenie umiejętności i białe szaleństwo – to wszystko czekać będzie na uczestników Integracyjnego Festiwalu Sportów Zimowych AZS. Już 16 stycznia rusza nabór do czwartej edycji imprezy.  

Integracyjny Festiwal Sportów Zimowych AZS to doskonała okazja na spędzenie czasu w pięknych okolicznościach przyrody i nie tylko. Jest to też szansa na spróbowanie swoich sił na stoku oraz spełnienie marzeń o szusowaniu ze znajomymi. Na uczestników festiwalu czekać będzie wyjątkowa przygoda i możliwość poznania narciarstwa i snowboardu. Takiej oferty nie można minąć slalomem.

Czwarta edycja Integracyjnego Festiwalu Sportów Zimowych AZS odbędzie w Poroninie koło Zakopanego w dniach od 24 lutego do 1 marca. Wydarzenie co roku cieszy się lawinowym zainteresowaniem. Nabór wystartuje 16 stycznia o godzinie 16:00 i potrwa do 19 stycznia do godziny 23:59. Obowiązuje limit 45 osób. Zgłoszenia na stronie.

– Ten festiwal jest wyjątkowy. Do udziału mogą zgłosić się osoby, które pierwszy raz w życiu chcą wpiąć się w narty lub deskę, ale również tworzymy grupy dla wyjadaczy wszelakich nartostrad. Ze względu na liczną opiekę instruktorów tworzymy kameralne grupy, dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestniczek i uczestników. Ten obóz jest szansą dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności na bezpieczne spróbowanie i doskonalenie swoich umiejętności na stoku – mówi Dawid Piechowiak, jeden z organizatorów wydarzenia.

foto: Wiktor Bubiniak

Przez cały obóz trwać będzie szkolenie narciarskie i snowboardowe osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zgłosić do udziału mogą się zarówno osoby jeszcze nie potrafiące jeździć jak i zaawansowani. Na miejscu prowadzone będą zajęcia na stoku, ale również zajęcia teoretyczne, w tym kodeks bezpiecznego zachowania i praktyczne przygotowanie sprzętu. Uzupełnieniem będą dodatkowe formy rozrywki jak np. fitness czy piesze wędrówki. Na nudę nikt nie będzie narzekał.

Do dyspozycji uczestników będzie dziewięciu instruktorów narciarstwa i snowboardu. Treningi odbywać się będą w małych grupach, co daje komfort prowadzonych zajęć. Intensywność dostosowana będzie do możliwości uczestników, a zajęcia prowadzone będą dwa razy dziennie. Uczestnicy korzystać będą m.in. ze stoków GrapaSki Litwinka, Jurgów Ski oraz Czarna Góra Koziniec.

Koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem zakwalifikowanych uczestników oraz zapewnienia opieki kadry instruktorskiej pokrywa organizator. Uczestnicy nie muszą posiadać umiejętności narciarsko-snowboardowych. W formularzu zgłoszeniowym należy określić stopień zaawansowania, wybierając jedną z czterech grup.

Organizatorem Integracyjnego Festiwalu Sportów Zimowych AZS jest Akademicki Związek Sportowy. Projekt finansowany jest ze środków PFRON Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i MSiT Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym AZS jest PZU.