Holenderski finał zwieńczył projekt Uni4S

0
319

Partnerzy projektu w ramach Erasmus+, związanego z organizacją akademickich zawodów, spotkali się po raz ostatni w Holandii, gdzie odbywały się finały akademickich rozgrywek.

W dniach 8 – 11 czerwca w Wageningen odbył się finałowy turniej holenderskiego odpowiednika AMP – Akademickich Mistrzostw Polski. Studenci rywalizowali w 14 dyscyplinach – między innymi w siatkówce, piłce nożnej, tenisie, podnoszeniu ciężarów czy siatkówce plażowej.

Zawody w Holandii były okazją do kolejnej i jednocześnie ostatniej w ramach tego projektu wymiany doświadczeń pomiędzy polską a holenderską federacją sportu akademickiego. 2,5-letni projekt bazował na wzajemnej nauce i obserwacji. Aż 18 reprezentantów Akademickiego Związku Sportowego z całej Polski miało okazję brać udział w spotkaniach projektowych.

Oprócz udziału w zawodach, partnerzy projektu spotkali się, by skonkludować swoje działania oraz nakreślić dalsze aktywności. Jedną z nich jest publikacja podręcznika dotyczącego organizacji akademickich rozgrywek. Zostanie on wydany w trzech językach – polskim, angielskim oraz holenderskim.

Projekt finansowany jest ze środków Erasmus+, programu Komisji Europejskiej. Więcej szczegółów dotyczących projektu można znaleźć na stronie projektu Uni4S.