Nagrody za całokształt z reguły wręczane są na zakończenie kariery, ale ten laureat mimo 105 lat na karku jest w bardzo dobrej formie. Akademicki Związek Sportowy Warszawa został wyróżniony nagrodą specjalną „Grand S3KTOR 2020” przyznaną przez miasto stołeczne Warszawa.

Po raz 11. miasto stołeczne Warszawa zorganizowało konkurs na najlepszą organizację pozarządową. Tym razem zwycięzców poznaliśmy na początku grudnia w mediach społecznościowych, a nie podczas tradycyjnej gali. W gronie laureatów znalazł się AZS Warszawa, który otrzymał nagrodę za całokształt.

W wygłoszonej laudacji zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy – Aldona Machnowska-Góra przypomniała długą historię stołecznego AZS sięgającą 1916 roku. Obecnie prowadzona jest nie tylko działalność studencka, ale też upowszechniająca aktywność wśród mieszkańców miasta w różnym wieku. Flagowe akcje środowiska to biegowy „Test Coopera dla Wszystkich”, pływackie zawody „Od młodzika do olimpijczyka”, czy narciarski „AZS Winter Cup”. Warto pamiętać też o darmowych treningach w ramach programu „Aktywny Warszawiak”, czy „Varsoviadzie”, a to i tak nie koniec działań.

– AZS Warszawa służy mieszkańcom naszej stolicy. Zapisał się złotymi zgłoskami w historii sportu akademickiego, ale i olimpijskiego. Wychował całe pokolenia sportowców, całe pokolenia przyzwoitych ludzi. Część z nich oddała życie w obronie ojczyzny, choćby w czasie Powstania Warszawskiego. Obecnie AZS Warszawa jest największą organizacją w Warszawie skupiająca ponad 8 tysięcy członków, studentów i pracowników uczelni – mówił prof. Marek Konopczyński, prezes AZS Warszawa.

Wyróżnienie w kategorii Grand S3ktor mogą otrzymać organizacje, które od co najmniej 10 lat działają na rzecz stolicy i jej mieszkańców. Według podanych informacji o tę nagrodę ubiegało się 29 organizacji.