Zakończyły się rozgrywki o tytuł akademickiego mistrza Poznania i Wielkopolski w futsalu kobiet 2021/2022. W rywalizacji uczestniczyło sześć reprezentacji uczelnianych.

Zespoły (tym razem tylko z Poznania) przez ponad miesiąc grały pomiędzy sobą w formacie „każdy z każdym”, w systemie ligowym. Na mecie rywalizacji nie było niespodzianki. Zwyciężyła w niej reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, która pokonała wszystkie rywalki, a zatem zdobyła komplet punktów, tracąc w pięciu meczach zaledwie dwa gole. Drugie miejsce w rozgrywkach przypadło ekipie Akademii Wychowania Fizycznego, która w meczu decydującym o tytule mistrzowskim uległa studentkom UAM 0:4. Na trzecim miejscu finiszowała reprezentacja Politechniki Poznańskiej.

Wyższość futsalowego zespołu UAM w zmaganiach z rywalkami nie podlegała dyskusji od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. W ekipie prowadzonej przez Wojciecha Weissa, trenera reprezentacji narodowej w futsalu kobiet, występują m.in. akademickie reprezentantki Polski w tej dyscyplinie sportu (Laura Czudzińska, Dominika Dewicka, Małgorzata Ładniak).

Rywalizację studentek i studentów w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski wspiera Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Rada Miasta Poznania, a jej niezawodnym sponsorem prywatnym jest Dom Wydawniczy REBIS.

AMPiW 2021 w futsalu kobiet
1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 5 – 15 – 43-2
2. Akademia Wychowania Fizycznego 5 – 12 – 18-6
3. Politechnika Poznańska 5 – 9 – 8-5
4. Uniwersytet Medyczny 5 – 6 – 4-21
5. Uniwersytet Przyrodniczy 5 – 3 – 4-19
6. Uniwersytet Ekonomiczny 5 – 0 – 2-26

Tekst: Piotr Kuś