FISU Springboard – rusza program mentorski FISU!

0
428

Startuje kolejny edukacyjny program Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego (FISU). Skierowany jest do studentów, zachęcając ich do zaangażowania międzynarodowego oraz do czerpania doświadczeń od starszych koleżanek i kolegów z całego świata.

W czerwcu rusza pilotażowa edycja programu FISU Student Springboard, skierowanego do studentów z całego świata zaangażowanych w sport akademicki. Wspierać ma działania młodych liderów poprzez program mentorski, w którym wezmą też udział doświadczeni działacze sportu akademickiego. Będzie to szansa bezpośrednio czerpać doświadczenia i informacje od starszych koleżanek i kolegów, jak i wykorzystać je później na lokalnym poziomie.

Program umożliwia poznanie doświadczonych liderów z całego świata, nawiązania nowych znajomości oraz zaangażowana się w edukacyjne programy FISU. Wybrani kandydaci staną się częścią nowej sieci, która jest kolejnym krokiem w budowaniu międzynarodowej społeczności sportu akademickiego.

W programie mogą wziąć udział studenci, którzy chcą zaangażować się w sport akademicki na poziomie międzynarodowym. Wymagana jest znajomość języka angielskiego. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz do 23 maja 2022 roku DOSTĘPNY TUTAJ. Dodatkowo prosimy o wysłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres marianna.pikul@azs.pl.

Więcej informacji można znaleźć w dokumentach FISU:
Mentee information package
Programme regulations