Już dziś zostanie zainaugurowana siódma edycja Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Przez cały weekend pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami rywalizować będą o medale na pływalni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W tegorocznych zawodach pływackich udział weźmie ponad 75 uczestników reprezentujących aż 22 kluby AZS. W piątkowe popołudnie odbędzie się weryfikacja i trening na pływalni. Dzień później zakwalifikowani zawodnicy i zawodniczki startować będą w dwóch wybranych przez siebie konkurencjach indywidualnych: 25 m stylem dowolnym K i M; 50 m stylem grzbietowym K i M; 50 m stylem klasycznym K i M; 50 m stylem dowolnym K i M; 50 m stylem motylkowym open; 100 m stylem dowolnym open. Rywalizację zwieńczą starty w sztafetach, które zostały zaplanowane na niedzielne przedpołudnie.

– Niezmiernie się cieszymy, że to już siódma edycja IMP AZS! Ponownie w Poznaniu gościć będziemy zawodników z całej Polski, posiadających różne rodzaje i stopnie niepełnosprawności – mówi Marta Gębala, współorganizatorka IMP AZS w pływaniu.

Cykl Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS wspierają: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami zawodów są Grupa LOTOS i Grupa PZU. Organizatorem IMP AZS w pływaniu jest Akademicki Związek Sportowy, AZS UAM Poznań, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM.

Foto: Ewa Milun-Walczak / MILUNA
Plakat: Aneta Popławska / PLAKATOWISKO