Koszykarze ALK Warszawa wygrywają turniej eliminacyjny AMP

0
1032

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie zwyciężyła w półfinałowym turnieju AMP w koszykówce mężczyzn. Pięć uczelni rywalizujących w Lublinie wywalczyło awans na finały.

Dwanaście zespołów zostało podzielonych na cztery grupy po trzy drużyny. Margines błędu był minimalny. Dzięki temu od samego początku trwała walka o miejsca premiowane awansem. Cztery z pięciu miejsc zajęli reprezentanci Warszawy. Awans na finał AMP w Opolu (26-29 maja) uzyskali: Akademia Leona Koźmińskiego, Uczelnia Łazarskiego, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

– Bardzo fajny turniej i dobre przetarcie przed finałami w Opolu. Każda z drużyn zostawiła tutaj dużo serca. My z tego turnieju wyciągniemy jeszcze wnioski i przygotujemy się na drużyny z innych stron kraju – zapowiada Maksymilian Motel z ALK Warszawa.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lublinie wspiera Miasto Lublin, które stanie się Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku. Partnerem lubelskich zawodów było Lotto. Turniej AMP w koszykówce mężczyzn – półfinał B odbył się w dniach 5-8 maja 2022 roku. Impreza została przeprowadzona w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia AZS Lublin. Zawody zorganizował Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Zawody wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.