Dwa transfery w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin

0
409
Aleksandra Stanaćev

Ekipa Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ujawnia kolejne informacje na temat zbliżającego się sezonu Energa Basket Ligi. Do drużyny akademiczek dołączą dwie nowe zawodniczki: Aleksandra Stanaćev oraz Aleksandra Kuczyńska.

26-letnia Serbka jest reprezentantką swojego kraju. Występuje na pozycji rozgrywającej. Ostatnie siedem lat spędziła w Hiszpanii. W sezonach 19/20 i 20/21 broniła barw tamtejszego Durán Maquinaria Ensino. W jego barwach w minionych rozgrywkach notowała średnio 9.7 punktu, 4.9 asysty oraz 4 zbiórki na spotkanie.

– Gra w Hiszpanii była moim marzeniem, ale chciałam teraz spróbować swoich sił w innej lidze. Były różne oferty, ale najlepszą opcją był właśnie Lublin. Dodatkową motywacją była gra w zmaganiach EuroCup – mówi Aleksandra Stanaćev.

Kolejną rozgrywającą, która zasili szeregi lubelskich akademiczek, jest 19-letnia Aleksandra Kuczyńska. Ostatnie sezony spędziła w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie doświadczenie zdobywała w drużynach młodzieżowych oraz w drugiej ekipie Enei.

– Moim celem na początek jest powrót do formy, ponieważ przez problemy zdrowotne nie mogłam trenować cztery miesiące. Na pewno chcę sobie wywalczyć jak najwięcej minut w Ekstraklasie, a podstawowym celem jest stawanie się coraz lepszą koszykarką oraz osobą – komentuje zawodniczka.

Wiemy ponadto, że w zespole na kolejny rok zostają Martina Fassina, Zuzanna Sklepowicz, Klaudia Niedźwiedzka i Emilia Kośla.