Dobre starty pływaków w Doha i w Łodzi

0
1100

To był udany weekend dla pływaków reprezentujących kluby AZS. Z powodzeniem startowali w Pucharze Świata w Doha oraz Grand Prix Polski w Łodzi.

W stolicy Kataru dwa medale w rywalizacji w stylu klasycznym zdobyła zawodniczka AZS AWF Warszawa Weronika Hallman, która sięgnęła po srebro na 50 m i brąz na 100 m. Na dystansie 200 m uplasowała się tuż za podium. W trzech finałach w stylu grzbietowym wystąpiła jej klubowa koleżanka Zuzanna Herasimowicz – była siódma na 100 m i 200 m oraz ósma na 50 m. Obie panie mogły cieszyć się z brązowych medali w sztafetach mieszanych – 4×100 m stylem zmiennym, z Jakubem Majerskim i Kacprem Stokowskim oraz 4×100 m stylem dowolnym ze Stokowskim i Michałem Chudym.

W finale 200 m stylem motylkowym szóste miejsce zajął zawodnik AZS AWF Katowice Michał Poprawa. Na ósmej pozycji rywalizację w finale 1500 m stylem dowolnym ukończył Wojciech Wojdak z AZS AWF Warszawa.

W Łodzi niekwestionowaną gwiazdą drugich w tym sezonie zawodów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski był reprezentant AZS UMCS Lublin Konrad Czerniak, który triumfował w czterech konkurencjach. Z dorobkiem 2422 punktów został najlepszym zawodnikiem dwudniowych zmagań za pływalni Politechniki Łódzkiej. Czerniak nie miał sobie równych na 50 m i 100 m stylem motylkowym, zdecydowanie wyprzedzając rywali i wygrywając klasyfikację na najlepszego zawodnika w tym stylu. Dużo ciekawiej było w rywalizacji na 50 m i 100 m stylem dowolnym, w której Czerniak stoczył zaciętą walkę z Karolem Ostrowskim (MKP Szczecin) i dwukrotnie wyszedł z niej zwycięsko, wygrywając o 0,04 i 0,05 sekundy. Wśród kraulistów GP w Łodzi Czerniak był drugi.

W klasyfikacji generalnej kobiet na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Peda z AZS AWF Katowice. Uczestniczka tegorocznej Uniwersjady w Neapolu w sześciu startach ustanowiła… sześć rekordów życiowych. Triumfowała na 50 m i 100 m stylem grzbietowym oraz 50 i 100 m stylem motylkowym, a na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym była druga. Drugie miejsca zajęła w klasyfikacji kobiet w stylu motylkowym i grzbietowym.

W stylu grzbietowym wśród mężczyzn najlepiej spisał się Radosław Kawęcki z AZS AWF Warszawa – zwycięzca 100 m i drugi na 50 m. Klasyfikację w stylu zmiennym wygrał Marcel Wągrowski, reprezentant miejscowego KU AZS Politechniki Łódzkiej triumfował w rywalizacji na 200 m i był drugi na dystansie o połowę krótszym.

Kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix Polski odbędą się w Poznaniu w dniach 23-24 listopada. Będą one jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy na krótkim basenie (Glasgow, 4-8.12.2019).

Współpraca: Kamil Wojdat