W miniony piątek Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Medycznego z Łodzi świętował tegoroczne sukcesy podczas V Gali Sportu. W części oficjalnej jednym z artystycznych akcentów był występ wyjątkowej pary tanecznej – Anny Płoszyńskiej i Grzegorza Ksepki.

Anna Płoszyńska jest studentką III roku technik dentystycznych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od ubiegłego roku trenuje taniec towarzyski w nowo powstałej sekcji integracyjnej AZS UMED Łódź.

Ania od 2015 roku porusza się na wózku inwalidzkim. Wcześniej, będąc zawodniczką kadry narodowej w karate, zdobyła Mistrzostwo Polski i została złotą medalistką Pucharu Europy. Karierę sportową Ani przerwał wypadek podczas obozu sportowego, w wyniku którego Ania doznała urazu kręgosłupa.

Wypadek nie zniszczył w niej sportowej duszy i chęci do dalszego rozwoju w różnych dziedzinach życia. Ania zdała maturę z bardzo dobrym wynikiem, dzięki czemu dostała się na studia na Uniwersytecie Medycznym. Zdała również egzamin na prawo jazdy, a w niecały rok po wypadku została II-Vicemiss Polski na wózku. Teraz, przy współpracy z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, pracuje z dziećmi z niepełnosprawnością, ucząc je techniki jazdy na wózku.

Ania jest osobą bardzo otwartą, a swoim optymizmem zaraża wszystkich dookoła. Na treningach zawsze jest bardzo zdyscyplinowana i zaangażowana, a upór w dążeniu do celu i ciężka praca przynosi efekty, które mogliście Państwo podziwiać.

Ani partnerował Grzegorz Ksepka – student III roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Trenował taniec towarzyski przez 12 lat, odnosząc liczne sukcesy w turniejach ogólnopolskich. Zdobył tym samym wysoką klasę taneczną „A” w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Pomimo wymagających studiów nie rozstał się z tańcem i kontynuuje swoją pasję w sekcji tańca towarzyskiego AZS UMED Łódź.

Tekst: Marta Koptas
Foto: Paweł Burchardt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj