Przed nami m.in. mecz biało-czerwonych w ćwierćfinale turnieju siatkarzy. Wieczorem o medale powalczy nasza kulomiotka.

Na parkiet w Eboli polscy siatkarze wybiegną o godzinie 14.30, a ich rywalem będzie reprezentacja Tajwanu. Zwycięstwo wydaje się formalnością, biorąc pod uwagę, że w fazie grupowej zespół Pawła Woickiego wygrał wszystkie cztery spotkania, nie tracąc po drodze nawet seta. Azjaci w rundzie wstępnej ponieśli tylko jedną porażkę w starciu Czechami, a w pokonanym polu pozostawili Ukrainę, Chile i Hongkong. Takie wyniki nie mogą jednak na biało-czerwonych robić wrażenia, więc o końcowy sukces powinniśmy być spokojni.

Liczymy także na dobry występ Klaudii Kardasz w finale pchnięcia kulą. Polka wcześniej musi jeszcze przejść przez eliminacje, ale bez wątpienia należy do faworytek. Wcześniej w finale biegu na 400 metrów przez płotki wystartuje Patryk Dobek, a z kolei później w finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami pobiegnie Alicja Konieczek. Trzy medale dla Polski jednego wieczora? Kto wie.

Ponadto w czwartek zaprezentują się jeszcze inni nasi lekkoatleci, łucznicy i taekwondziści. Karolina Ziejewska wystartuje w kategorii –62 kg, Magdalena Leporowska w kategorii –73 kg, a wśród mężczyzn czekamy na dobre walki Piotra Wójtowicza (–74 kg). Emocji z pewnością nie zabraknie.

wsp. Piotr Chłystek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here