Piękna pogoda w Gdyni sprzyjała siatkarzom i siatkarkom plażowym walczącym o medale AMP.
Justyna Kozłowska i Weronika Antczak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Michał Korycki i Adam Manios z Uniwersytetu Warszawskiego zostali akademickimi mistrzami Polski w siatkówce plażowej. W finałowym turnieju w Gdyni Korycki i Manios pokonali w finale 21:18 i 21:17 parę Politechniki Poznańskiej – Marka Subocza i Tymoteusza Juszczaka.
– Dobrze wywiązaliśmy się z roli faworyta – powiedział w rozmowie z Czwórką Michał Korycki. Posłuchajcie wywiadu na stronie patrona medialnego – Czwórka Polskie Radio!
W klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowe zwyciężyły: Politechnika Poznańska wśród kobiet i Uniwersytet Warszawski wśród mężczyzn.
Tekst i foto: Dariusz Matyja
![Nieudany drugi dzień mistrzostw świata dla Akademickiej Reprezentacji Polski w piłce ręcznej [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/06/1_AMS_Pilka_Reczna_M_22062026_Fot_Bartek_WojtowiczBW1_0723-218x150.jpg)
![Odmienne nastroje polskich drużyn po pierwszych meczach AMŚ w piłce ręcznej [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/06/001_AMS_M_Fot.BartekWojtowicz-218x150.jpg)

















![Nieudany drugi dzień mistrzostw świata dla Akademickiej Reprezentacji Polski w piłce ręcznej [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/06/1_AMS_Pilka_Reczna_M_22062026_Fot_Bartek_WojtowiczBW1_0723-324x235.jpg)
![Odmienne nastroje polskich drużyn po pierwszych meczach AMŚ w piłce ręcznej [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/06/001_AMS_M_Fot.BartekWojtowicz-100x70.jpg)





