Mocne otwarcie AMP w lekkoatletyce

0
973

Od mocnego uderzenia rozpoczęły się w poniedziałek Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Pia Skrzyszowska wygrywa bieg na 100 metrów przez płotki, ustanawiając rekord Polski do lat 20.

Pia Skrzyszowska z AZS-AWF Warszawa wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z kapitalnym wynikiem 13,01 sekundy – to nowy rekord Polski do lat 20 i rekord życiowy sprinterki. Skrzyszowska jeszcze w niedzielę startowała w Mistrzostwach Polski Juniorek w Radomiu, gdzie zdobyła dwa złote medale – w biegu na 100 metrów i na 100 metrów przez płotki. Drugie miejsce, także z bardzo dobrym czasem – 13,08 sekundy, zajęła Klaudia Wojtunik. Trzecia była Zuzanna Hulisz – 13,40 sekundy.

Posłuchajcie co Pia powiedziała po zdobyciu mistrzostwa. Wywiad znajdziecie na stronie patrona medialnego – Czwórka Polskie Radio.

Najszybsza płotkarka zawodów w Łodzi nie otrzymała jednak złotego medalu, gdyż nie jest studentką, a jedynie reprezentuje studencki klub. Podobnie jak Dominik Staśkiewicz, który wygrał bieg na 110 metrów przez płotki z wynikiem 14,25 s. W biegach na 400 metrów zwyciężyli Aleksandra Gaworska (53,25 s) i Mateusz Rzeźniczak (46,86 s). AMP w lekkoatletyce potrwają do środy.

Tekst: Dariusz Matyja