Anna Dąbrowska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina zdobyła złoto Akademickich Mistrzostw Polski w rzucie dyskiem. Oprócz medalu, Dąbrowska otrzymała także czerwony beret – identyczny, w jakim startowała pierwsza polska mistrzyni olimpijska Halina Konopacka (AZS Warszawa).

– Nie sądziłam, że sięgnę po złoto. Spodziewałam się medalu, ale brązowego – mówiła Dąbrowska.

Jeszcze na podium otrzymała czerwony beret, jaki na cześć Haliny Konopackiej, ikony sportu akademickiego w Polsce, zwyciężczyni igrzysk w Amsterdamie (1928), otrzymują złote medalistki Akademickich Mistrzostw Polski w rzucie dyskiem. – To dla mnie naprawdę wielkie wyróżnienie – mówiła z radością.

W konkursie rzutu dyskiem kobiet, który rozpoczął środową rywalizację w rozgrywanych w Łodzi AMP w lekkiej atletyce, zwyciężyła Karolina Urban z AZS AWFiS Gdańsk, której wynik jednak nie wliczał się do klasyfikacji AMP. Urban nie jest już bowiem studentką, a w Łodzi startowała w rozgrywanych jednocześnie Mistrzostwach Polski AZS w lekkiej atletyce.

Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here