Aleksandra Zamachowska wygrywa zawody Pucharu Świata

0
905

To był udany weekend dla reprezentantów KS AZS AWF Kraków na szermierczych planszach! Zawodnicy tego klubu stanęli na podium Pucharu Świata w szpadzie kobiet i mężczyzn.

Aleksandra Zamachowska wygrała turniej kobiet w Hawanie. Trzecie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Renata Knapik-Miazga. Obie Polki najpierw odniosły po cztery zwycięstwa, a następnie rywalizowały ze sobą w półfinale. Lepsza okazała się mistrzyni Uniwersjady z Tajpej, która zwyciężyła 15:12. W finale Zamachowska pokonała Rumunkę Anę-Marię Popescu 15:8. To pierwszy triumf zawodniczki KS AZS AWF Kraków w zawodach Pucharu Świata.

W turnieju szpadzistów w niemieckim Heidenheim na trzecim stopniu podium stanął Radosław Zawrotniak. Polak wygrał m. in. pojedynek z liderem światowego rankingu Włochem Andreą Santarellim. W półfinale reprezentant KS AZS AWF Kraków uległ mistrzowi olimpijskiemu z Rio de Janeiro Koreańczykowi Sangyoung Parkowi 9:15 i zajął tym samym trzecie miejsce. Turniej zakończył się zwycięstwem mistrza świata, Węgra Gergely Siklosiego.