Drużyna Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wygrała pierwsze w historii Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju. Impreza odbyła się w Warszawie, gdzie przez trzy dni rywalizowało 124 zawodników z 14 uczelni.

Unihokej jest jedną z trzech dyscyplin, która w tym roku dołączyła do programu Akademickich Mistrzostw Polski. Zmagania rozegrane były w formule Swiss, w której gra się toczy na mniejszym boisku i zespołach mieszanych liczących po trzech graczy w polu.

W finale krakowska AGH zmierzyła się z Uczelnią Państwową im. Jana Grodka z Sanoka. Obie drużyny pewnie wywalczyły sobie prawo gry o złoty medal, bo sanoczanie pokonali w półfinale Politechnikę Rzeszowską 7:4, a studenci z Krakowa reprezentację Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie 13:5. W finale do przerwy prowadziła 3:2 drużyna z Sanoka 3:2, ale po drugiej części gry na tablicy wyników był już remis 6:6. O wszystkim musiały zdecydować karne. Dzięki rewelacyjnej postawie bramkarki Klaudii Jachymiak zwyciężyła ekipa ze stolicy Małopolski 7:6.

fot. zxrbrand

– Czuję się fantastycznie. To był bardzo ciężki i bardzo wyrównany mecz, a do tego karne. Przez całe spotkanie czuć było huśtawkę emocji, od złości do radości. Koniec jest jednak wspaniały. Podczas karnych bardzo pomaga adrenalina – mówiła Jachymiak, która została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

W meczu o trzecie miejsce, również w rzutach karnych, Politechnika Rzeszowska pokonała AWF Warszawa. – Półfinał przegraliśmy z AGH, które moim zdaniem było faworytem tych mistrzostw. Ale już trzecie miejsce było w naszym zasięgu. Może zabrakło sił? Jest taka zasada, że musi być cały czas jedna dziewczyna na boisku, a my mieliśmy tylko jedną i grała bez zmiany. Dagmara Zadrożna wykonała wielką pracę – mówił Rafał Deska, kapitan AWF.

Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była przez Ministerstwo Sportu.

Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju

Klasyfikacja generalna
1. Akademio Górnicza-Hutnicza w Krakowie
2. Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku
3. Politechnika Rzeszowska
4. Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa
5. Uniwersytet Warszawski
6. Politechnika Gdańska
7. Uniwersytet Gdański
8. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
9. Uniwersytet Wrocławski
10. Politechnika Warszawa
11. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu
12. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
13. Uniwersytet Szczeciński
14. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Nagrody indywidualne:
MVP kobiet: Katarzyna Pabis (UW Warszawa)
MVP mężczyzn: Rafał Żabówka (AGH Kraków)
Najlepsza bramkarka: Klaudia Jachymiak (AGH Kraków)
Najlepsza obrończyni: Dagmara Zadrożna (AWF Warszawa)
Najlepsza atakująca: Weronika Grądzka (PG Gdańsk)
Najlepszy bramkarz: Dawid Serwiński (PRz Rzeszów)
Najlepszy obrońca: Sebastian Sternicki (AWF Warszawa)
Najlepszy atakujący: Jakub Sujkowski (UP Sanok)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj