„Lekkoatletyczny hattrick” Marleny Goli

0
143
W Łodzi zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Paweł Fajdek wygrał, ale… mistrzem nie został.
Przez trzy dni w Łodzi trwały Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Ostatniego dnia największa gwiazda zawodów, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem – Paweł Fajdek nie zawiódł i wygrał konkurencję z wynikiem 78.62 m. Akademickim mistrzem jednak nie dostał, gdyż nie jest studentem, a jedynie reprezentuje AZS AWF Katowice.

Za to z aż dwóch złotych krążków mogła się cieszyć Marlena Gola z Politechniki Białostockiej, która wygrała bieg na 200 metrów, a wcześniej triumfowała w wyścigu na 100. Gola udowodniła, że w tym sezonie zdominowała krajową rywalizację na 200 metrów zdobywając „lekkoatletyczny hattrick” – złoto mistrzostw Polski seniorek, młodzieżowe mistrzostwo kraju oraz tytuł Akademickich Mistrzostw Polski.

Drugi medal do swojej kolekcji dołożyła także Karolina Urban z AWFiS Gdańsk, która po zwycięstwie w pchnięciu kulą była najlepsza w rzucie dyskiem.

Posłuchajcie, co po niedzielnych występach powiedziały Marlena Gola i Karolina Urban. Materiał znajdziecie na stronie patrona medialnego – Czwórka Polskie Radio.

W klasyfikacji generalnej AMP zwyciężyły Uniwersytet Warszawski wśród kobiet i Politechnika Gdańska wśród mężczyzn.

 

Tekst: Dariusz Matyja
Foto: Kinga Sałata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here