AGH Kraków i AWF Katowice najlepsze w AMP w snowboardzie

0
2067
fot. ME Foto

Ekipy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wśród kobiet i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach zwyciężyły w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie, które zakończyły się w Wiśle. W imprezie udział wzięli reprezentanci blisko czterdziestu wyższych uczelni.

Drużyna AGH z przewagą ponad trzydziestu punktów wyprzedziła na podium Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu i Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z kolei w klasyfikacji mężczyzn przewaga katowickiej AWF była bardziej wyraźna i wyniosła blisko pięćdziesiąt punktów. Na kolejnych pozycjach uplasowały się reprezentacje Politechnik – Krakowskiej i Warszawskiej.

Z indywidualnymi złotymi medalami do domów wracają Olimpia Kwiatkowska (PPWSZ Nowy Targ, slalom gigant), Agnieszka Troszok (AGH Kraków, banked slalom), która obroniła tytuł sprzed roku, Mikołaj Rutkowski (AWF Kraków, slalom gigant) i Konrad Miklasiński (URo Kraków, banked slalom). Ten ostatni jest jedynym zawodnikiem, który wywalczył dwa medale w indywidualnych startach, bo zdobył również srebro w slalomie gigancie.

W zawodach udział wzięły trzy reprezentantki Polski na ostatnie uniwersjady. Najlepiej z nich spisała się Dominika Wolska, która przed trzema laty w Ałmatach otarła się o medal zajmując czwarte miejsce w snowboardowym crossie. W Wiśle Wolska, studentka PPWSZ Nowy Targ, zajęła drugie miejsce w banked slalomie. Klementyna Kołodziej z AWF Katowice i Urszula Mendys z AWF Warszawa zajęły odległe lokaty, ale ta druga mogła cieszyć się z brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej.

Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie na stoku Skolnity w Wiśle po raz szósty zorganizował KU AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu. Honorowy patronat nad imprezą objęli marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz miasto Wisła.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie

Kobiety

Klasyfikacja generalna
1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
2. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Slalom gigant
1. Olimpia Kwiatkowska (PPWSZ Nowy Targ)
2. Paulina Pawlikowska (UJ Kraków)       
3. Paulina Majerczyk (AWF Kraków)

Banked slalom
1. Agnieszka Troszok (AGH Kraków)
2. Dominika Wolska (PPWSZ Nowy Targ)
3. Nikolina Góralczyk (AGH Kraków)

Mężczyźni

Klasyfikacja generalna
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
2. Politechnika Krakowska
3. Politechnika Warszawska

Slalom gigant
1. Mikołaj Rutkowski (AWF Kraków)       
2. Konrad Miklasiński (URo Kraków)       
3. Radosław Marcinkowski (UW Warszawa)

Banked slalom
1. Konrad Miklasiński (URo Kraków)
2. Kacper Myga (UE Katowice)
3. Maksymilian Kusiak (UJ Kraków)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj